Cristóbal Balenciaga fo disney+

Disney+ przygotowuje wystawę poświęconą serii Balenciaga


Wystawa oryginalnego serialu „Cristóbal ” zostanie otwarta 21 grudnia w Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Madrycie


To wciągająca wystawa, na której prezentowane są ręcznie robione repliki najbardziej charakterystycznych sukienek Cristóbala Balenciagi, wykonane przez projektantkę kostiumów Binę Daigeler. Przestrzeń audiowizualna, która pozwoli odwiedzającym poczuć się jak w odcinkach „Cristóbala Balenciagi” dzięki niepublikowanym obrazom programów i różnych momentów jego życia opisanych w oryginalnej serii .

„Cristóbal ”, , która pojawi się wyłącznie na + 19 stycznia, została stworzona przez oraz 12-krotnych zwycięzców Goya: Aitora Arregi, Jona Garaño i Jose Mari Goenagę (‘La trinchera infinita', ‘Loreak', ‘Handia') i z Alberto San Juanem w roli nauczyciela Guetarii.

Bina Daigeler, nominowana do Oscara za film aktorski „Mulan” Walta Disneya Studios, oraz projektant kostiumów Pepo Ruiz Dorado byli odpowiedzialni za odtworzenie całego kostiumu z serialu na podstawie oryginalnych szkiców projektanta.

Odwiedzający wystawę cyklu „” zostaną poprowadzeni we wciągającą podróż przez różne pomieszczenia, które przedstawiają kluczowe momenty z życia projektanta odzwierciedlone w każdym z sześciu odcinków serialu: od jego początków w Paryżu w 1937 r., kiedy prezentuje swoją pierwszą kolekcję haute couture w Paryżu, przechodząc całą karierę zawodową w warsztatach w Madrycie i San Sebastián, aż do konsekracji na jednego z najważniejszych projektantów wszechczasów.

Według Sofíi Fábregas, wiceprezes ds. produkcji oryginalnej w + Espana, „ „Cristóbal Balenciaga” zawiera wyjątkowe uniwersum, które warto pokazać. Wartość produkcji była wyjątkowa.

Każdy szczegół jest dopracowany co do milimetra: od nienagannego kierownictwa artystycznego Mikela Serrano; wzoru stworzonego ręcznie, z poszanowaniem rygoru technicznego, który charakteryzował Maestro, i który zespół Biny Daigeler i Pepo Ruiz Dorado osiągnął, pracując nad wszystkimi projektami Balenciagi z tej serii. I dodatek kompozytora Alberto Iglesiasa, który w majestatyczny sposób otacza wystawę. Dzięki tej wystawie zaoferują widzowi wyjątkowe i wrażliwe doświadczenie dostrzeżenia w pierwszej osobie kunsztu, który otaczał cały proces.

Kluczowe szczegóły wystawy serii Cristóbal Balenciaga

  • Lokalizacja: Królewski Ogród Botaniczny w Madrycie (Pl. Murillo, 2, 28014 )
  • Data: od 21 grudnia 2023 r. do 21 stycznia 2024 r
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 17:30.
  • Bilety: Bezpłatna wystawa w cenie zakupu biletu wstępu do Królewskiego Ogrodu Botanicznego

„Cristóbal Balenciaga” na Disney+

„Cristóbal Balenciaga” zaczyna się, gdy projektant prezentuje swoją pierwszą kolekcję haute couture w Paryżu w 1937 roku. Za nim stoi udana kariera w warsztatach w Madrycie i San Sebastián, ubierając hiszpańską elitę i arystokrację.

Jednak projekty wyznaczające trendy w Hiszpanii nie do końca sprawdzają się w wyrafinowanym imperium mody, jakim stał się Paryż, gdzie Chanel, Dior i Givechy są wzorcem haute couture. Kierując się obsesją kontroli we wszystkich aspektach swojego życia, Cristóbal Balenciaga zdefiniuje swój styl i stanie się jednym z najważniejszych projektantów wszechczasów.

W „Cristóbal Balenciaga” występuje i międzynarodowa aktorów, która tchnęła życie w znane postacie XX wieku i która odegrała kluczową rolę w życiu mistrza.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź