„Tótem” konsekwentnie zmierza w stronę Oscara


Lili Avilés zwyciężył w trzech kategoriach na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Morelia i jest także nominowany do nagrody Gotham Awards w kategorii Najlepszy Międzynarodowy


Po występach na ponad 30 festiwalach na całym świecie – w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Festiwalu Filmowym w Bombaju, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hongkongu, Festiwalu Filmowym w Jerozolimie, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Vancouver i Festiwalu Filmowym w Londynie – i po wybraniu przez Meksykańską Akademię Sztuki i Nauki Kinematograficznej (AMACC) za reprezentowanie Meksyku na 96. gali ów film „” meksykańskiej reżyserki Lili Avilés kontynuuje dobrą passę sukcesów. Dowodem na to jest Międzynarodowy Filmowy Morelia (FICM), gdzie produkcja zatriumfowała w kategoriach: Najlepszy film fabularny, najlepsza reżyseria i Publiczności.

Oprócz wyżej wymienionych wyróżnień ogłoszono, że film jest także nominowany do nagrody Gotham Awards dla najlepszego filmu międzynarodowego. Meksykański film konkuruje z takimi tytułami jak “Poor Things”, “All of Us Strangers”, “Anatomy of a Fall” i “The Zone of Interest”. Nagrody te przyznawane są corocznie najlepszym filmom niezależnym od 1991 roku. 33. ceremonia wręczenia nagród Gotham Awards odbędzie się 27 listopada w Nowym Jorku.

Film jest koprodukcją Meksyku, Danii i Francji przez Limerencia Films, laterna, Paloma Productions i Alpha Violet Production. 

” ma scenariusz autorstwa Lili Avilés, a jeśli chodzi o jego powstanie, ona podkreśla w jednym z wywiadów: „To fabuła, która opowiada o domu, o tym, jak w nim mieszkamy, jak mieszkamy sami i jak współpracujemy z innymi. Jest to film opowiadający historię siedmioletniej dziewczynki o imieniu „Sol”, która jest bardzo czujna, ale ma też dużą zdolność percepcji. Jest bardzo dojrzałą dziewczyną jak na swój wiek i bardzo wrażliwą. Powiedzmy, że jest dziewczyną bardzo związaną z przyrodą i zwierzętami. I błąka się po bardzo wyjątkowym dniu (przyjęcie-niespodzianka dla chorego taty) pośrodku nieco chaotycznej rodziny. „

Podkreśla, że ​​projekt ma charakter chóralny, w którym uczestniczy wiele postaci, a pomysł scenariusza wywodzi się z bardzo osobistej historii.

W 2019 roku Lila z dużym sukcesem zaprezentowała także swój film „La camarista”. Podkreśla więc, że w przypadku tworzenia swoich historii wszystkie procesy, w których uczestniczy, są bardzo osobiste. 

Streszczenie 

„Sol”, siedmioletnia dziewczynka, spędza dzień w domu dziadka, pomagając ciotkom w przygotowaniach do przyjęcia niespodzianki dla chorego ojca. W miarę upływu dnia więzi łączące rodzinę zostaną poddane próbie. „Sol” zrozumie, że po tej nocy jej świat zmieni się drastycznie.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź