Las noches de Tefía fot Atresplayer

‘Las noches de Tefía’ zdobywa nagrodę na MIPCOM w Cannes


”, oryginalny studia , to jeden z najwybitniejszych tytułów fabularnych sezonu i zebrał najlepsze recenzje


zaczyna zyskiwać uznanie i już we wtorek zdobył nagrodę Diversity TV Awards w kategorii scenariusz za najlepszą reprezentację LGTBIQA+.

Wydany w czerwcu ubiegłego roku na platformie serial „” spotkał się z długim aplauzem i owacją na stojąco na festiwalu w Maladze, kiedy został pokazany widzom po raz pierwszy, otrzymując po obejrzeniu świetne pozytywne recenzje i pochwały ze strony mediów specjalistycznych na całym świecie.

Stworzone przez Miguela del Arco, dramatopisarza, scenarzystę, reżysera, aktora i jednego z najbardziej wpływowych głosów sceny teatralnej Hiszpanii, „Las noches de Tefía” opowiadą o jednym z najbardziej nieznanych epizodów w historii: obozie koncentracyjnym reżimu Franco, który istniał w latach 50. i 60. na Fuerteventurze, gdzie przetrzymywano osoby skazane na podstawie ustawy o włóczęgach i przestępcach.

„Las noches de Tefía” został nagrany w naturalnych lokalizacjach na Teneryfie i Madrycie. W dużej obsadzie serialu występują Marcos Ruiz (Airam/La Bambi), Patrick Criado (La Vespa), Miquel Fernández (Charli), Israel Elejalde (Don Anselmo), Roberto Álamo (La Viga), Jorge Perugorría (Airam), Carolina Yuste (Nisa), Raúl Prieto (Boncho), Javier Ruesga (La Sissi), Luifer Rodríguez (La Pinito), Jorge Usón (Conde Fénix), Mingo Ávila (La Rata), Jorge Yumar (Perico), Ana Wagener (Agueda), Ciro Miró (Carlavilla), José Luis García-Pérez (El Andaluz), José Luís de Madariaga (La Vespa), Celeste González (La Sissi), Horacio Colomé (Carlos), Maykol Hernández (Miguel), Isaac dos Santos (Caranabo), José Gimeno (Don Bernabé), Elisa Cano (Nisa) i Ruth Trujillo (Claudia) oraz inni.

„Las noches de Tefía” to produkcja Buendía Estudios Canarias z udziałem Atresmedia Televisión. Serię można oglądać wyłącznie u atresplayer. Producentem wykonawczym jest Sonia Martínez. Scenariusz podpisali Miguel del Arco i Antonio Rojano, a reżyserią zajmuje się sam Miguel del Arco wraz z Rómulo Aguillaume.

Zespół techniczny składa się z bardzo prestiżowych specjalistów, takich jak Marta Miró w kierunku produkcji, Jon Aguirresarobe i Iván Caso w kierunku fotografii, Coque F. Lahera jako szef dźwięku, César Macarrón w kierunku artystycznym, Sandra Espinosa jako projektantka kostiumów, Paty López Lopez jako projektantka makijażu i Paco Rodríguez jako szef fryzjerstwa. 

Oryginalną ścieżkę dźwiękową do „Las noches de Tefía” skomponował Arnau Vilà, którego kariera zawsze była związana ze światem telewizji. Właściwie jest dyrektorem muzycznym programu „Tu cara me suena / Twoja twarz brzmi znajomo” na antenie Antena 3. Kataloński muzyk wyróżnił się także swoimi kompozycjami i produkcjami teatralnymi, takimi jak „Ricardo III”, „Antígona y Peregrinos” i „ Refugio”.

„Las noches de Tefía” jest także dostępne poza Hiszpanią za pośrednictwem międzynarodowej wersji atresplayer.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź