Maria Becerra fot Instagram

Feid, Maria Becerra, Bizarrap i inni wystąpią na gali Latin Grammy 2023


24. doroczna gala wręczenia nagród Awards będzie transmitowana przez FIBES w Sewilli w Hiszpanii w listopadzie


, , , , , , Rauw Alejandro i Alejandro Sanz wystąpią na 24. dorocznej ceremonii  Latin Grammy. We wtorek (17 października) Latin Recording Academy ogłosiło pierwszą rundę wykonawców biorących udział w nadchodzącej ceremonii, która będzie transmitowana przez FIBES w Sewilli w Hiszpanii w czwartek, 16 listopada.

Czterokrotnie nominowana Becerra jest nominowana w takich kategoriach, jak piosenka roku i najlepszy występ reggaeton. Tymczasem nominowany jest w sześciu kategoriach, m.in. Producent Roku.  jest pięciokrotnie nominowany z wpisami w kategorii „najlepszy album z muzyką miejską” i „najlepsza piosenka rap/hip-hop”. García jest nominowana w kategorii najlepsza piosenka regionalna, a León walczy o najlepszy album norteño. Nodal nominowany jest w kategorii najlepszy album ranchero/mariachi i najlepsza piosenka regionalna. Alejandro jest nominowany w kategorii najlepszy album z muzyką miejską, a Sanz jest nominowany w kategorii Płyta roku i Piosenka roku.

W tym roku na czele listy nominowanych znajduje się meksykański twórca hitów Edgar Barrera z 13 nominacjami, w tym autor piosenek roku, producent roku i piosenka roku. Za Barrerą plasują się kolumbijskie gwiazdy Camilo, Karol G, Shakira i kompozytor Kevyn Mauricio Cruz (znany również jako Keityn), każde z siedmioma nominacjami.

Tydzień obejmie między innymi galę wręczenia  Osoby Roku – uhonorowania Laury Pausini – oraz ceremonię wręczenia nagród specjalnych, lunch z udziałem czołowych dam programu rozrywkowego, prezentację najlepszych nowych artystów i przyjęcie dla nominowanych.

24. doroczna gala Latin Grammy zostanie wyemitowana 16 listopada w Univision, UniMás i Galavisión w USA oraz w Radiotelevisión Española (RTVE) w Hiszpanii. Wkrótce udostępnimy dodatkowych międzynarodowych partnerów nadawczych i transmisje lokalne.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź