Danna Paola fot Instagram @dannapaola

Danna Paola, Sebastián Yatra, Paz Vega i Roselyn Sánchez gospodarzami gali Latin Grammy 2023


24. doroczna gala wręczenia nagród Awards będzie transmitowana przez FIBES w Sewilli w Hiszpanii w czwartek, 16 listopada


Meksykańska piosenkarka , kolumbijska gwiazda , portorykańska aktorka i hiszpańska aktorka będą gospodarzami 24. dorocznej ceremonii wręczenia nagród Awards. Ceremonia będzie transmitowana z Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego (FIBES) w Sewilli w Andaluzji w Hiszpanii w czwartek 16 listopada za pośrednictwem Univision, UniMás i Galavisión w USA oraz Radiotelevisión Española (RTVE) w Hiszpanii.

, który w swojej karierze zdobył łącznie 15 nominacji do  Latin Grammy, jest nominowany do w kategorii najlepsza piosenka pop za utwór „Contigo” z udziałem Pabla Alborána. , główna gospodarz gali wręczenia nagród, powraca po raz szósty po wręczeniu nagród 16., 17., 18., 20. i 22. dorocznej gali Latin Grammy. Również nominowana wcześniej do nagrody Latin Grammy  po raz pierwszy dołącza do grona gospodarzy. Na koniec wielokrotnie nagradzana aktorka powraca po raz drugi po zorganizowaniu 20. dorocznej ceremonii.

Na początku tygodnia ogłoszono pierwszą rundę wykonawców, wśród których znaleźli się Maria Becerra, Bizarrap, Feid, Kany García, Carin León, Christian Nodal, Rauw Alejandro i Alejandro Sanz.

W tym roku na czele listy nominowanych znajduje się meksykańsko-amerykański superproducent  Edgar Barrera  z 13 nominacjami, w tym autor piosenek roku, producent roku i piosenka roku. Za Barrerą plasują się kolumbijskie gwiazdy Camilo, Karol G, Shakira i kompozytor Kevyn Mauricio Cruz (znany również jako Keityn), każdy z siedmioma nominacjami.

Przed galą Latin Grammy Akademia Nagrań Latin przyzna tytuł Człowieka Roku włoskiej ikonie Laurze Pausini. Marco Antonio Solís otrzymał to prestiżowe wyróżnienie w zeszłym roku.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź