Detective Touré fot RTVE

RTVE kończy zdjęcia do serialu „Detective Touré”


, którego koprodukcją są , AIE, Tornasol Media, DeAPlaneta i EITB, będzie miał premierę w La 1 i EITB w 2024 roku


Zdjęcia do serialu , opartego na powieściach Jona Arretxe, zakończyły się po ponad trzech miesiącach zdjęć.

Nagrania odbywały się w charakterystycznych lokalizacjach w Bilbao i okolicach, takich jak teatr Arriaga, Puente de la Salve, przestrzeń kulturalna Muxikebarri Zentroa w Getxo i dzielnicy San Francisco, znanej z tego, że jest najbardziej wielokulturowym i zróżnicowanym zakątkiem miasta.

łączy w sobie intrygę, humor i ujmujące postacie, a jego autorami są zdobywca nagrody Goya za najlepszy scenariusz adaptowany w 2021 roku David Pérez Sañudo („Ane”) oraz Carlos Vila Sexto („Los misterios de Laura”), scenarzysta z wieloletnim doświadczeniem w serialach detektywistycznych, z udziałem Flory González Villanueva w scenariuszu.

Koprodukcja: , AIE, Tornasol Media, DeAPlaneta i EITB, ma wsparcie programu Creative Europe Media. Esteban Crespo i Violeta Salama reżyserują sześć odcinków tego serialu, a premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku w RTVE i EITB.

gra energicznego i charyzmatycznego Mahamouda Touré, nietypowego detektywa, który podbije serca publiczności swoim poczuciem humoru i przebiegłością. Będzie musiał stawić czoła różnego rodzaju wyzwaniom i tajemnicom, wykorzystując swoją pomysłowość i magnetyczną osobowość, aby rozwiązać każdą sprawę w najbardziej kreatywny i nieoczekiwany sposób. Towarzyszy mu zespół, w skład którego wchodzą znani aktorzy, tacy jak , , , , , , , , , , i Ane Gabarain.

” to pierwsza ekranizacja dzieła Jona Arretxe'a. Dzięki karierze literackiej sięgającej lat 90. uważany jest za jednego z najwybitniejszych autorów powieści kryminalnych w Hiszpanii, a większość jego książek, pierwotnie opublikowanych w języku baskijskim, stała się bestsellerami w Nawarrze i Euskadi.

Lucía Mbomio, dziennikarka, członkini Espacio Afro i zwyciężczyni nagrody komunikacyjnej APDHE (Stowarzyszenie Praw Człowieka Hiszpanii) w 2020 r. oraz Mamadou Ngom, mediator międzykulturowy „Médicos del mundo” i koordynator Ruchu Panafrykańskiego w Bilbao, byli odpowiedzialni za doradztwo przy projekcie i przekazywanie swojej wiedzy na temat reprezentacji afrykańskich postaci w serialu.

Streszczenie

Touré, imigrant z Gwinei osiadły w Bilbao, zarabia na życie jako improwizowany detektyw rozwiązując sprawy, które dotykają mieszkańców okolicy. Jego wiedza, intuicja i szczególne poczucie humoru sprawiły, że zdobył zaufanie Ertzaintza. Ale będzie to także wciągnięcie go w skomplikowaną intrygę związaną z narkotykami i handlem ludźmi, która narazi życie jego i jego córki na ryzyko.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź