Los Angeles Azules fot youtube

Los Angeles Azules otrzyma nagrodę za całokształt twórczości podczas gali Billboard Latin Music Awards 2023


Meksykańska grupa cumbia wystąpi także na ceremonii wręczenia nagród 5 października


Meksykańska grupa cumbia Los Ángeles Azules zostanie uhonorowana nagrodą za całokształt twórczości podczas gali , jak ogłosiło niedawno Billboard i Telemundo.

, znany z takich piosenek jak „El Listón de Tu Pelo”, „Cómo Te Voy a Olvidar” i „Mi Niña Mujer” oraz wielu innych hymnów cumbii, zostanie doceniony za swoją trwałą, wyjątkową karierę, która rozszerzyła zasięg muzyki latynoskiej na całym świecie.  zostanie wręczona podczas gali , podczas której pojawi się także na scenie ze specjalnym występem. Ceremonia odbędzie się w czwartek, 5 października i będzie transmitowana na żywo w Telemundo z Watsco Center w Coral Gables na Florydzie.

„Jesteśmy bardzo zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody” – stwierdziła w oświadczeniu grupa pod przewodnictwem braci Mejía-Avante. „To wyraz uznania dla naszej muzyki, czym dzieliliśmy się z naszą publicznością przez te wszystkie lata”.

W ciągu 40-letniej kariery muzycznej zespół Los Ángeles Azules odniósł ogromny sukces, w tym miał 14 wpisów na liście przebojów Hot Latin Songs magazynu Billboard, z trzema utworami w pierwszej dziesiątce. Zespół ma także 16 wpisów w Latin Airplay, z czego sześć znalazło się na szczycie w pierwszej dziesiątce, w tym „Nunca es Suficiente” z Natalią Lafourcade, która w 2019 r. uplasowała się na 3. miejscu. Ich album De Buenos Aires Para El Mundo z 2020 r. zadebiutował na 8. miejscu listy Regional Mexican Albums, co czyni go 12. albumem zespołu znajdującym się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Wśród poprzednich laureatów nagrody  Billboard  Lifetime Achievement Award znaleźli się między innymi Raphael, Paquita la del Barrio, Armando Manzanero, Miguel Bosé, Los Temerarios, Intocable, José José, Marco Antonio Solís, Ricardo Arjona i Maná.

Jak to ma miejsce od ponad 20 lat, gala Billboard Latin Music Awards zbiega się z  corocznym Tygodniem Muzyki Latynoskiej Billboard, największym i najważniejszym zgromadzeniem branży muzyki latynoskiej, odbywającym się w dniach 2-6 października. Wydarzenie obejmie panele, rozmowy i warsztaty na Faena Forum, a także ekskluzywne występy i przeżycia fanów przez cały tydzień w Miami. Potwierdzono udział artystów tj.: Shakira, Myke Towers, Vico C, Grupo Frontera, Peso Pluma, Nicki Nicole, RBD i wielu innych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź