WIP Europe

W WIP Europe weźmie udział pięć produkcji z Niemiec, Hiszpanii, Węgier i Turcji


Wybrane filmy to filmy pierwsze lub drugie.  odbędzie się w dniach 25-27 września w ramach branżowych działań Festiwalu


Pięć produkcji z Niemiec, Hiszpanii, Węgier i Turcji składa się na sekcję , inicjatywę Festiwalu w , który odbędzie się w dniach 25-27 września i jest skierowany do ów, w których większość produkcji europejskiej znajduje się w fazie postprodukcji .

Niemiecki reżyser Michael Fetter Nathansky zaprezentuje swój drugi , Mannequins (tytuł roboczy), dramat romantyczny o społecznym podłożu, opowiadający o magii zakochania i bolesnym procesie odkochiwania się w jednym z największych regionów górniczych w Europie. Film brał udział w fazie projektowej w Cutting Edge Talent Camp del Festival de Mannheim-Heidelberg.

Podobnie, Sima's Song (La canción de Sima) to drugi film fabularny afgańskiej reżyserki Royi Sadat, która stała się znana ze swojego aktywizmu na rzecz praw kobiet. Ta hiszpańska koprodukcja z Holandią i Francją, której akcja rozgrywa się w Afganistanie przed wybuchem wojny domowej, opowiada o konfrontacji dwóch bliskich przyjaciół o przeciwnych poglądach politycznych. Film zdobył nagrodę TAICCA na azjatyckim rynku projektów festiwalu w Busan.

Rock Bottom, hiszpańsko-polska koprodukcja, to pierwszy pełnometrażowy film Maríi Trénor, animacja inspirowana życiem i muzyką Roberta Wyatta, która została zaprezentowana na hiszpańskich pokazach: Financing & Tech w zeszłym roku oraz na Annecy Animation Showcase del Animation Day del Marché du Film de . Jej film krótkometrażowy ¿Con qué la lavaré? (2004) został wybrany na Festiwalu Filmowym w Berlinie i zdobył pluszowego misia dla najlepszego filmu krótkometrażowego.

Ze swojej strony węgierski filmowiec i dramaturg, który zrobił karierę jako twórca filmów krótkometrażowych, Mihály Schwechtje, podpisuje swój drugi film fabularny, Sündvadászat / A Hunt for Hedgehogs, o studentce śpiewu, która od czasu do czasu opiekuje się dziećmi kuzyna. Był na czele popularnego serialu HBO Hungría In Treatment. Jego pierwszy film fabularny, Remélem legközelebb sikerül meghalnod:) /  Hope You'll Die Next Time:) (2018), zdobył nagrodę dla najlepszego młodego filmu na Festiwalu Tallinn Black Nights i odniósł ogromny sukces wśród publiczności w tym kraju.

Na koniec turecka reżyserka Zeynep Köprülü zaprezentuje swój pierwszy film fabularny Suyun Yüzü / On the Water Surface, który opowiada o wizycie bohaterki w jej rodzinnym mieście z okazji drugiego ślubu jej matki, co również będzie stanowić wewnętrzną podróż.

Wielu filmowców, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w WIP Europe, jak Arantza Santesteban, Tonia Noyabrova czy Ion Borș, miało swoje premiery zarówno na Festiwalu w San Sebastian, jak i na innych konkursach o zasięgu międzynarodowym. Tereddüt çizgisi / Hesitation Wound Selmana Nacara, który zdobył nagrody WIP Europe Industry Award i WIP Europe Award w 2022 roku, będzie miał swoją premierę w sekcji Orizzonti kolejnego festiwalu w Wenecji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj.

Nagrody

Nagroda WIP Europe Industry Award, przyznawana przez firmy Best Digital, BTeam Pictures, Deluxe Content Services Spain, Dolby Iberia, Laserfilm Cine y Vídeo, Nephilim Producciones i No Problem Sonido, polega na postprodukcji jednego z filmów prezentowanych do DCP z napisami w języku angielskim i hiszpańskim oraz jego dystrybucja w Hiszpanii.

Na nagrodę WIP Europe Award składa się 10 000 euro dla większościowego producenta filmu nagrodzonego WIP Europe Industry Award.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź