Detective Touré fot RTVE

Pierwsze zdjęcia 'Detective Touré 'z Malcolmem Treviño-Sitté, Unaxem Ugalde, Itziarem Ituño i Ane Gabarain


, , , , , , czy towarzyszą Malcolmowi Treviño-Sitté jako Mahamoudowi Touré


, oparty na powieściach wielokrotnie nagradzanego pisarza Jona Arretxe, ujawnia pierwsze zdjęcia z planu zdjęciowego, który trwa od prawie dwóch miesięcy z całą obsadą. Stworzony przez zdobywcę nagrody Goya za najlepszy scenariusz adaptowany w 2021 roku Davida Péreza Sañudo („Ane”) i Carlosa Vila Sexto („Los misterios de Laura”), scenarzystę z dużym doświadczeniem w serialach detektywistycznych, z udziałem Flory González Villanueva w scenariuszu, serial jest koprodukcją , AIE, Tornasol Media, DeAPlaneta i EITB.

Malcolm Treviño-Sitté wciela się w żywotnego i charyzmatycznego Mahamouda Touré, niezwykłego detektywa, który podbija serca widzów swoim poczuciem humoru i przebiegłością. W serialu Touré zmierzy się z różnego rodzaju wyzwaniami i tajemnicami, jednocześnie wykorzystując swój spryt i magnetyczną osobowość, aby rozwiązać każdą sprawę, która stanie mu na drodze w najbardziej kreatywny i nieoczekiwany sposób. 

Towarzyszy mu obsada, w skład której wchodzą znani wykonawcy, tacy jak , Gorsy EduEmilio BualeGoize Blanco, Ayoub El Hilali i .

Zdjęcia do serialu trwają od początku czerwca w charakterystycznych miejscach Bilbao, takich jak Arriaga Theatre i dzielnica San Francisco, znana jako najbardziej wielokulturowy i różnorodny zakątek miasta, i potrwają do połowy września. .

Detective Touré” to pierwsza adaptacja dzieła Jona Arretxe na mały ekran. Z karierą literacką sięgającą lat 90., Arretxe jest uważany za jednego z największych powieściopisarzy kryminalnych w Hiszpanii, a większość jego książek, pierwotnie opublikowanych w języku baskijskim, stała się bestsellerami w Nawarze i Kraju Basków. 

Lucía Mbomio, dziennikarka, członkini Espacio Afro i zdobywczyni w 2020 roku nagrody APDHE Communication Award (Stowarzyszenie Praw Człowieka w Hiszpanii) oraz Mamadou Ngom, mediator międzykulturowy „Médicos del mundo” i koordynator Ruchu Panafrykańskiego w Bilbao, zostali odpowiedzialni za doradztwo w projekcie i wniesienie swojej wiedzy na temat reprezentacji afrykańskich postaci w serialu. 

Filmowcy Esteban Crespo i Violeta Salama wyreżyserowali sześć odcinków serialu, jednego z najlepszych filmów fabularnych na następny sezon, wspieranego przez Europa Creativa Media Program.


Detective Touré fot RTVE
Detective Touré fot RTVE

To jest „Detective Toure”

Touré, imigrant z Gwinei osiadły w Bilbao, zarabia na życie jako improwizowany drobny detektyw. Jego wiedza, intuicja i szczególne poczucie humoru zjednały mu zaufanie Ertzaintza i wciągnęły go w złożone śledztwo, w którym będzie musiał stawić czoła wielu niebezpieczeństwom: dowie się o korupcji na rynku nieruchomości, wydarzeniach w niespokojnej dzielnicy San Francisco a nawet wpadnie na nigeryjską mafię.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź