Netflix zapowiada adaptację książki 'Los dos hemisferios de Lucca’ z Bárbarą Mori i Juanem Pablo Medina


Adaptację twórczości Bárbary Anderson wyreżyseruje Mariana Chenillo, a wyprodukuje Woo Films


W komunikacie prasowym podpisanym przez Francisco Ramosa, wiceprezesa ds. treści na Amerykę Łacińską w , gigant transmisji strumieniowej powtórzył swoje „zaangażowanie” w kino meksykańskie, oferując więcej produkcji pod hasłem „”.

„W tym roku po raz kolejny świętujemy kino meksykańskie i potwierdzamy nasze zaangażowanie w nie, doceniając wszystkich ludzi, którzy są częścią tej branży: artystów, rzemieślników, techników, przed i za kamerami, bez których nie byłoby historii do powiedzenia”, wskazał na tekst podpisany przez Ramosa. „Poszukując autentyczności opowieści i różnorodności głosów, pracujemy ramię w ramię z najlepszymi reżyserami, scenarzystami i producentami, aby Meksyk był widziany poza naszymi granicami i w ich granicach”.

Ramos zapowiedział adaptację , poruszającej książki o tym samym tytule, napisanej przez Bárbarę Anderson, którą wyreżyseruje Mariana Chenillo (Cinco días sin Nora, Somos), ze scenariuszem Javiera Peñalosy. W rolach głównych wystąpią i , a wyprodukowana zostanie przez Woo Films.

Do 2024 roku wyda również następujące meksykańskie filmy:

, adaptację kultowej powieści Juana Rulfo, wyreżyserowaną przez Rodrigo Prieto, ze scenariuszem Mateo Gila. Obecnie jest w fazie postprodukcji. Jest to koprodukcja Redrum i Woo Films.

, adaptację powieści Juana Pablo Villalobosa o tej samej nazwie, wyreżyserowaną przez Manolo Caro (La casa de las flores) i zaadaptowaną na potrzeby kina przez zdobywcę Oscara Nicolása Giacobone. Obecnie jest w fazie produkcji, prowadzona przez Noc Noc Films i Woo Films.

Ndchodzące wydawnictwa w tym gatunku to:

, o znaczeniu wspólnoty, wyreżyserowany przez Celso Garcíę (La delgada línea amarilla), z udziałem Memo Villegasa i Pierre'a Louisa oraz z udziałem Yalitzy Aparicio. Za produkcję odpowiadał Pepper (Roma, Noche de fuego). Przybędzie 30 sierpnia.

La oscuridad de La Luz del Mundo, przejmujący dokumentalny wyreżyserowany przez Carlosa Péreza Osorio (Las tres muertes de Marisela Escobedo) i wyprodukowany przez Laurę Woldenberg i Ivonne Gutiérrez (Las tres muertes de Marisela Escobedo, La dama del silencio: el caso Mataviejitas). Premiera odbędzie się 28 września.

Invitación a un asesinato, film fabularny oparty na powieści Carmen Posadas o tej samej nazwie, wyreżyserowany przez JM Cravioto (Diablero , Monarca , Mexican Gangster) i wyprodukowany przez Windsor Films. Występują w nim Maribel Verdú, Regina Blandón, Manolo Cardona, Aarón Díaz, Stephanie Cayo, José María de Tavira i Helena Rojo. Przybędzie w październiku.

Filmowa najważniejszej powieści Fernandy Melchor, Temporada de huracanes, w reżyserii Elisy Miller, z Edgarem Treviño, Ernesto Meléndezem, Andrésem Córdovą, Palomą Alvamar i Kat Rigoni w rolach głównych, wyprodukowana przez Woo Films. Przybędzie w 2023 roku.

Nowy film Fernando Fríasa de la Parra (Ya no estoy aquí), No voy a pedirle a nadie que me crea, homonimicznej powieści Juana Pablo Vilalobosa, ze scenariuszem Maríi Camili Arias i samego Fríasa. W rolach głównych występują Darío Yazbek, Natalia Solián, Alexis Ayala i Anna Castillo, a producentami są Exile Content i Zeta Studios. Przybędzie w 2023 roku.

Familia, napisany i wyreżyserowany przez Rodrigo Garcíę, to pierwszy film w języku hiszpańskim znanego meksykańsko-kolumbijskiego reżysera. Obecnie jest w fazie postprodukcji. Za produkcję odpowiada Panorama. Przybędzie w 2023 roku.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź