Latente z Chile i HD Argentina łączą siły z niemiecką firmą Onikia, aby wyprodukować 'Mil pedazos’


Twórcą projektu jest chilijski scenarzysta i reżyser


Jak ujawniło Variety, chilijska firma producencka Films i argentyńska HD Argentina połączą siły z Orinokią z Niemiec, aby wyprodukować filmy według chilijskiego scenarzysty i reżysera Sergio Castro San Martína.

Projekt został wybrany na Forum Koprodukcji Europa-Ameryka Łacińska festiwalu w San Sebastian.

San Martín jest twórcą i współreżyserem seriali telewizyjnych, takich jak oryginalny Amazon La Jauria czy Llévame al cielo z Disney+, oba wyprodukowane przez Fábulę de Pablo i Juana de Dios Larraín.

Film jest w fazie rozwoju, a zdjęcia zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r. w chilijskim regionie Coquimbo, a Mil pedazos produkowane jest w Chile przez Eduardo Pizarro w oraz Lucíę Van Gelderen i Gonzalo Bubis z HD Argentina, wraz z Rodolfo Covą i Jurgen Jencquel z Orinokii.

Bohaterami są Daniel Muñoz (Rara, Brujería, Taxi para tres) i Julieta Figueroa (El Cielo, la Tierra y la LLuvia, Verano, Vendrá la muerte y tendrá tus ojos).

Historia, której współautorem są Castro San Martín oraz znana argentyńska scenarzystka i reżyserka Clarisa Navas, zaczyna się od Any, ekstrawertycznej ośmioletniej dziewczynki, która wraz z rodzicami, Miguelem i Isabel, przygotowuje wakacyjny wyjazd, aby odwiedzić miejsce, w którym się urodziła. Wycieczkę przerywa tragiczny wypadek na pustyni, w wyniku którego Isabel zapada w śpiączkę, a Ana umiera w ramionach ojca. Miguel postanawia wyruszyć w podróż na własną rękę i pochować ciało Any.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź