Alex Lora fot Instagram

Alex Lora chwali meksykańskich bohaterów


Utwór muzyczny został napisany przez lidera El Tri, w towarzystwie wokalisty Aleksa Syntka, do nowego filmu reżysera Ricardo Arnaiza, którego premiera odbędzie się we wrześniu


Przedstawić nowym pokoleniom postacie godne podziwu; zwłaszcza w tym czasie, gdy idole nie mają pozytywnego wizerunku, jest dla Alexa Lory mądre, zwłaszcza przy wykorzystaniu kina i muzyki, jak to się dzieje w przypadku filmu „Héroes (Bohaterowie)”, do którego napisał główny temat.

„To dawać ich obecność i powiększać to, co nasze, podziwiać tych, którzy dali nam ojczyznę, tych, którzy doprowadzili nas do tego, kim jesteśmy teraz. Oddajemy cześć naszym Dziecięcym Bohaterom (Niños Héroes), którzy, jak mówi piosenka, bez strachu stawiali czoła przeciwnościom” – powiedziała Lora.

Dla Lory kultura meksykańska ma wiele przykładów do podziwiania i przypomniał sobie, że w Hiszpanii muzyk i reżyser Nacho Cano odnosi sukcesy w teatrze z historią, która jest bardzo podobna do ich, „La Malinche”, w której miał specjalny udział przez kilka miesięcy temu, śpiewając piosenkę Armando Manzanero. Teraz wymyślenie tego filmu przez Ricardo Arnaiza, stworzenie tematu przewodniego „Somos héroes” to dla niego wielki zaszczyt .

„Czuję, że jest to zgodne z tym, czym jest film. To było zobowiązanie, ale jednocześnie gratka, bo kiedy tworzy się piosenkę, ważny jest temat, żeby to, co mówi, było wartościowe, było czymś motywującym do udziału w tej pracy”, powiedział Alex Lora o piosence, którą nagrał z Aleksem Syntkiem, a która już od pięciu dni jest dostępna na YouTube .

Lider El Tri uważa, że ​​nowe pokolenia muszą się wiele nauczyć od tych młodych bohaterów, co bardzo dobrze przedstawił reżyser i scenarzysta Ricardo Arnaiz w filmie „Héroes”, który trafi do kin we wrześniu.

„Aby stawić czoła życiu, trzeba to zrobić z odwagą i godnością, nie można tego zrobić ze strachem, trzeba mieć uczciwość, siłę i być przekonanym o swoich marzeniach i ideałach, tak jak dzieci z tej historii, które były świadome sytuacji i tego, co się działo. Coś, co wszyscy powinniśmy zrobić w każdym wieku, stawić czoła życiu z uczciwością i pasją, bo bez tego nie ma nic”.

wyjaśnił, że „Somos héroes” bardzo dobrze pasuje do muzyki, którą tworzy El Tri, ponieważ mówi o rzeczywistości, o rzeczach, które się wydarzyły lub dzieją, które mają związek z życiem każdego z nas, co jest fundamentalnym czynnikiem, który sprawił, że pozostali w gustach ludzi od pięciu dekad.

Ta piosenka jest częścią obchodów 55-lecia El Tri, które będą miały swój największy moment 1 października koncertem w Arena Ciudad de México.

„Kiedy zaczynałem 'rockować' ponad pięćdziesiąt lat temu, nie spodziewałem się niczego, co osiągnęliśmy, jak nagrody Grammy czy statuetki, po prostu powiedziałem: „wszystko jest dozwolone i niech żyje rock and roll!' Cieszę się, że mogę świętować tę rocznicę, ponieważ chcę zobaczyć przystojnego mężczyznę, który mówi, że osiągnął to, zwłaszcza przy wsparciu ludzi, którzy umuzycznili jego życie moimi piosenkami”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź