Premios Juventud fot univision

Najważniejsze momenty Premios Juventud 2023


Reggaetón Duos i Genre OGs otwierają 2023


Angel & Khriz, RKM & Ken-Y, Alexis & Fido, Zion & Lennox i inni składają oświadczenie jako odważne, potężne duety reggaeton.

To dość wyjątkowe, że  świętuje swoje 20-lecie w kultowym Coliseo José Miguel Agrelot de San Juan w Puerto Rico, miejscu z prawem przejścia dla gwiazd latynoskiego popu i kolebce reggaetonu. I nie ma idealnego królewskiego reggaeton na otwarcie ceremonii niż Daddy Yankee. Ale jeszcze bardziej pamiętne jest to, że ceremonia wręczenia nagród jest uhonorowaniem formatywnej grupy el génerolos duos

Duety reggaeton zdominowały scenę jeden po drugim rozpoczynając tanecznym hitem „Ven Báilalo” Angel & Khriz. Następnie RKM i Ken-Y zaśpiewali swój klasyczny „Down”; oraz Zion i Lennox z „Yo Voy” oraz Alexis i Fido z „El Tiburón”.

W drugiej połowie ich segmentu było więcej elementów reggaeatón, a niektórzy pokazali swoją solową stronę z maksymalnym efektem. Wisin (który zaczął występować z Yandel dwie dekady) zaczął wykrzykiwać „Saoco”, podczas gdy De La Ghetto (który również zaczynał z Arcángelem) również wykrzykiwał kilka taktów, jeszcze bardziej ożywiając scenę.

Ci OG potwierdzili swoją globalną atrakcyjność jako pionierzy reggaeton, którzy zainspirowali legiony artystów, jednocześnie umacniając swój status członków rodziny królewskiej reggaeton.Fuerza Regida z ożywczym singlem „Sabor Fresa”

Niczym władczy źli chłopcy z corridos, Fuerza Regida przybyło na Premios Juventud, wykonując swój najnowszy przebój „Sabor Fresa”” z efektami płaczu”. Napędzany tubami i mocnym wokalem, frontman JOP miał na sobie biały strój i dopasowane okulary przeciwsłoneczne. „Me gusta la plebada, con fresitas operadas” – krzyczał.

Pięcioosobowy zespół jest obecnie w trasie krajowej Otra Peda. W zeszły weekend wyprzedali stadion BMO w Los Angeles i wpadli w kłopoty z prawem , jak klasyczne, jakby współczesne gwiazdy rocka.Dominikańskie legendy wprowadzają Energetyczne Merengue Medley

Śpiewajmy, tańczmy / latynoska / Śpiewajmy, cieszmy się ” – wyśpiewywał legendę dominikańskiego merengue Fernando Villalona w „Música Latina” podczas swojego energetycznego setu składankowego na Premios Juventud 2023. W towarzystwie ekipy innych rówieśników z gatunku, podnieśli energię, by zainspirować wiele tanecznych akcji.

Pionier gatunku, Johnny Ventura, zaśpiewał „Merenguero Hasta la Tambora” z porywającymi efektami, podczas gdy Pavel Núñez i La Materialista poszli dalej, podtrzymując atmosferę. Los Ilegales zamknęło prawie sześciominutowy set w towarzystwie tańczącej ekipy w srebrnych strojach, które błyszczały.

Pavel Núñez, Fernando Villalona, ​​La Materialista, Jandy Ventura i Ilegales wspólnie reprezentują różnorodne talenty i style muzyczne z Dominikany. Pavel Núñez, swoim uduchowionym głosem i poetyckimi tekstami, odcisnął piętno na latynoskich gatunkach pop i trova, poruszając serca swoimi emocjonalnymi melodiami. 

Fernando Villalona, ​​znany jako „El Mayimbe”, był filarem muzyki dominikańskiej, zniewalając publiczność przez prawie cztery dekady swoim potężnym wokalem i niezatartym wkładem w merengue. 

La Materialista, wybitna postać na scenie urban i reggaeton, wyróżnia się odważną i wzmacniającą muzyką, łączącą dancehall i dembow w swoich żywych utworach. 

Jandy Ventura, idąc w ślady swojego legendarnego ojca, Johnny'ego Ventury, zaznaczył swoją obecność w gatunku bachata, dostarczając szczerych interpretacji tego ukochanego stylu dominikańskiego. 

Wreszcie, Ilegales, ze swoją innowacyjną fuzją merengue, hip-hopu i EDM, wnieśli świeżą i elektryzującą energię do świata muzyki latynoskiej, dzięki czemu wyróżniają się w tłumie. Razem ci utalentowani artyści stanowią przykład bogatego dziedzictwa muzycznego Dominikany, urzekając publiczność zarówno lokalnie, jak i na arenie międzynarodowej swoimi wyjątkowymi głosami i wkładem w różne gatunki.Hoobastank i Jonathan Moly połączyli siły, by stworzyć salsową wersję „The Reason”


Minęło 20 lat, odkąd Hoobastank wydał „The Reason” i aby uczcić wielką rocznicę, zespół rockowy pojawił się w czwartek (20 lipca) na Premios Juventud aby wykonać nową salsową wersję przeboju z 2003 roku.

„Ta piosenka ma wyjątkową wartość, więc zrobiłem ją jako prezent dla mojego wujka, który jest moim managerem” – powiedział Moly dla Billboard na czerwonym dywanie. „Mój wujek kazał mi wysłać piosenkę do Hoobastank, więc wysłałem ją przez Instagram i powiedziałem, że jestem fanem od dziecka”. Według wenezuelskiego artysty salsy rozmowy o współpracy rozpoczęły się w 2020 roku.

Nowa wersja, będąca subtelną fuzją rocka i salsy, jest częścią nowego albumu wenezuelskiego artysty Metamorfosis. Oryginalny utwór osiągnął 2. miejsce na liście Billboard Hot 100 (z dnia 19 czerwca 2004).Shakira wygłasza inspirujące przemówienie o akceptacji zmian

W uznaniu jej doskonałości filantropijnej Shakira  wygłosiła wzruszające przemówienie, aby odebrać nagrodę Agent of Change przyznawaną przez Premios Juventud podczas jej 20. rocznicy.

Kolumbijska artystka założyła w 1997 roku Fundację Pies Descalzos, aby promować edukację i zapewniać wsparcie bezbronnym dzieciom w Kolumbii i różnym społecznościom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji w regionie. Fundacja poprawiła dostęp do wysokiej jakości edukacji, żywienia i opieki zdrowotnej dla społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, ze szczególnym naciskiem na rozwój wczesnego dzieciństwa. Do tej pory fundacja pomogła 150 000 studentom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Przeczytaj jej pełne przemówienie akceptacyjne poniżej:

Dziękuję za ten zaszczyt, Kanny. Dziękuję za miłe słowa. Tego uznania nie można otrzymać bez dzielenia się nim z niesamowitym zespołem naszej Fundacji Pies Descalzos i Patricią Sierra, jej dyrektorem, którzy niestrudzenie pracują każdego dnia, aby przekształcić nasze najbardziej wrażliwe społeczności w Kolumbii. Więc to jest również dla ciebie. 

Żyjemy w niejednoznacznym świecie, w otoczeniu dobrej muzyki, piękna, tańców TikToka, przefiltrowanych selfie. Ale są rzeczywistości, których nie można przefiltrować ani zmyślić. Są miejsca, gdzie ludzie, którzy urodzili się biedni, umierają biedni, ponieważ nie mają możliwości otrzymania wysokiej jakości edukacji. 

Miejsca, w których, choć nadal trudno w to uwierzyć, ludzie są dyskryminowani ze względu na preferencje seksualne, kolor skóry czy przynależność do klasy społecznej. To niedoskonały świat, ale na szczęście ciągle się zmienia. I to jest prawda, której nie można zmarnować. Kiedy mój 10-letni syn mówi mi ze smutkiem, że jego kolega chciałby zmienić kolor skóry, bo nie czuje się jego częścią albo że ktoś inny jest odsuwany na bok z powodu jego upodobań. Pozostaje mi jako matce pokazać mu, że nie musi być cicho, że może podnieść rękę, że może używać głosu i że może narzekać na to i na wszystko inne, z czym się nie zgadza.

Tak właśnie jest, Milanie. I odczuwam ulgę, widząc, bardzo odczuwam ulgę, widząc, że ten młodzieniec wie, jak to robić coraz bardziej. W sieciach społecznościowych wzmacniacie wiadomości, które nas dotyczą i ujawniacie historie, które gdyby nie oni, gdyby nie wy, te historie nie byłyby znane. Kwestionujesz rzeczy, wskazujesz na niesprawiedliwość, szukasz prawdy. A dziś są tu ze mną Milan i Sasha, co jest dla mnie wielką radością. Chcę, żeby moje dzieci zrozumiały, że aby być agentem zmian, nie trzeba być gwiazdą muzyki pop. 

Nie musisz mieć fundacji, nie musisz być politykiem ani nawet zajmować stanowiska kierowniczego, nie musisz być sławny ani bogaty. Aby być agentem zmiany, musisz po prostu odróżnić to, co jest dobre, od tego, co złe. Trzeba tylko uwierzyć, że można coś zmienić i nie dać sobie nikomu wmówić, że jest inaczej.

To jest władza, a wy, młodzi, macie tę moc. A jeśli jesteście źli i jeśli czujecie się nieswojo z powodu wykluczenia, jeśli nie pozwolicie się znieczulić bólem innych, jeśli podniesiecie głos i nie opuścicie rąk, to mogę być pewna, że moje dzieci i wy jesteście i będziecie nadzieją wielu, a także jesteście i będziecie prawdziwymi sprawcami zmian. Dziękuję bardzo. Eslabon Armado inspiruje masowe śpiewanie z „Ella Baila Sola” 

Podczas  Eslabon Armado zaprezentowało swoje umiejętności w zakresie tworzenia hitów música mexicana, wykonując przebój „Ella Baila Sola”.

Uzbrojone w ożywcze riffy requinto i stand-upowy bas, aby jeszcze bardziej wzmocnić atmosferę, kalifornijska trupa zainspirowała ceremonię do tańca, a ludzie najwyraźniej znali każdy tekst do corridos banger.

Chwilę wcześniej Eslabon Armado odebrał nagrodę za najlepszą piosenkę – regionalną meksykańską muzykę do popularnego utworu, oryginalnie zaśpiewaną z gwiazdą okładki lipcowego Billboardu, Peso Plumą. Frontman Pedro Tovar również zaśpiewał fragment, zachwycony, zanim przemówił do publiczności.POZOSTAŁE WYSTĘPY

Udostępnij

Zostaw odpowiedź