eurowizja junior 2023

Hiszpania ma już swojego przedstawiciela na „Eurowizję Junior 2023”, z „La Voz Kids”


Została wybrana jednogłośnie po osobistym castingu, w którym wzięło udział 14 chłopców i dziewcząt


 została wybrana spośród ponad stu kandydatek na reprezentantkę Hiszpanii w „Eurowizji Junior 2023”. Wszechstronność to słowo, które definiuje nową przedstawicielkę zgodnie z informacjami, które RTVE przesłało do prasy.

Pochodzi z Walencji, zaczęła śpiewać w wieku czterech lat, a teraz, w wieku jedenastu lat, jest piosenkarką, aktorką i modelką. Utalentowana młoda dziewczynka, wzięła udział w musicalu „El Guardaespaldas” oraz w innych konkursach telewizyjnych, takich jak „”. Jak to już miało miejsce w dwóch z trzech ostatnich edycji, reprezentantka Hiszpanii w „Eurojunior” jest wybrana lub znana z „”, choć nie jest to do końca jasne. Przy poprzednich okazjach wyłoniono dwóch zwycięzców, takich jak Levi Díaz, reprezentantka w 2021 roku , czy Melani García, która brała udział w konkursie Antena 3 w 2018 roku.

została jednogłośnie wybrana przez jury w składzie: Ana María Bordas, César Vallejo, Miriam García Corrales, Pablo Rodríguez, Tony Sanchez-Ohlsson, Rayden i María Eizaguirre. Piosenką, którą poruszyła jury podczas castingu w Madrycie, jest „Parte de tu mundo” The Little Mermaid. Idealnie dobrany motyw, aby jej głos, moc, szeroka skala głosu i profil aktorki zabłysły.


Sandra Valero fot RTVE
Sandra Valero fot RTVE

Niespełna 12-letnia Sandra Valero pochodzi z Walencji i poza śpiewaniem interesuje się modelingiem. Pochodzi z rodziny blisko związanej z muzyką; od pradziadków i babci po wuja i ojca, późniejszych muzyków i kompozytorów. Reprezentantka Hiszpanii ma za sobą udział w hiszpańskiej wersji programu The Voice Kids (La Voz Kids). Podczas przesłuchań w ciemno wykonała balladę La mala costumbre z repertuaru Pastory Soler. Spodobało się ono na tyle, że młoda wokalistka trafiła do drużyny Aitany wraz z Carlosem Highesem, który reprezentował Hiszpanię na Eurowizji Junior w ubiegłym roku

Wydał kilka własnych piosenek, a także brała udział w innych show telewizyjnych , takich jak „Idol Kids” i „La Voz Kids”. Obecnie gra rolę Mowgliego z „Księgi dżungli” w lokalnym teatrze. Sandra deklaruje się jako bezwarunkowa fanka piosenkarki Aitany.

”: gdzie i kiedy

Sandra zademonstruje cały swój potencjał na scenie Junior Eurovision w Nicei (Francja) 26 listopada. W tej chwili RTVE jest pogrążone w wyborze najbardziej odpowiedniej dla niej piosenki. Przez cały wrzesień nagrywany będzie klip wideo na wybrany temat, który RTVE musi dostarczyć do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) przed 16 października.

Jak dotąd uczestniczyła w Eurowizji Junior ośmiokrotnie. Mimo nieco słabszych wyników w ostatnich latach, wciąż jest zaliczana do grona krajów z największymi sukcesami w konkursie. Hiszpanie pięciokrotnie stawali na podium, raz wygrywając w 2004 roku. W zeszłym roku Carlos Highes wywalczył dla swojego kraju szóste miejsce.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź