en plena noche

Scenic Rights zapowiada adaptację powieści 'En plena noche’ wraz z Plano a Plano


19. edycja targów CIIF Market (Canary Islands International Film Market) po raz kolejny pozycjonuje się jako wybitne targi filmowe i audiowizualne, służące jako miejsce spotkań producentów, dystrybutorów i inwestorów na poziomie krajowym i międzynarodowym, w celu promowania wspólnych produkcji oraz pozyskiwania finansowania na rozwój projektów fabularnych filmów fabularnych, dokumentów i seriali telewizyjnych przeznaczonych na rynek światowy


Delegaci wybranych projektów mają spersonalizowany program spotkań jeden na jeden oraz działań rynkowych i networkingowych, a także dni panelowe i konferencje, podczas których doświadczeni profesjonaliści omawiają trendy w kreacji filmowej i audiowizualnej.

Udane studium przypadku: trylogii Illumbe

W ten czwartek odbył się panel „Case Study de éxito: Adaptación de la Trilogía de Illumbe”. Hiszpańscy autorzy czarnych powieści przekraczają granice i wkraczają na ekrany, adaptując swoje bestsellery. , znany autor, który stał się marką referencyjną jako jeden z najczęściej czytanych w języku hiszpańskim, mówił o procesie i wyzwaniach związanych z przeniesieniem pracy z papieru na ekran, a także o kluczach, jeśli chodzi o pisanie “El mentiroso”, “” i “Entre los muertos”, tajemnic z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, które składają się na sagę Illumbe.

 zostanie wkrótce zaadaptowane jako przez , z Curro Royo jako showrunnerem i Norberto Lópezem Amado (La cocinera de Castamar) jako reżyserem. Prognozy mówią, że mają rozpocząć przygotowania do produkcji na początku 2024 roku.

Zostało to po raz pierwszy ogłoszone przez Sydneya Borjasa, dyrektora generalnego , wiodącej agencji audiowizualnej na rynku latynoskim pod względem wielkości działalności w zakresie zarządzania i sprzedaży praw do adaptacji dzieł literackich na potrzeby seriali telewizyjnych i filmów, sprzedaży oryginalnych projekty i opracowania. Są promotorem ponad 200 adaptacji do seriali i filmów, takich jak Promesas de Arena (TVE), Hernán, el hombre (Dopamine, Amazon, A&E), La Templanza (Amazon, Atresmedia), La Cocinera de Castamar (Atresmedia), Magic for Humans: Mago Pop (Netflix); Invitación a un asesinato (Netflix), Reina Roja (Amazon), Los Farad (Amazon), Zorras (Atresmedia).

Curro Royo, znany hiszpański scenarzysta i wybitny showrunner, miał premierę Hernán el Hombre w 2019 roku, serialu o najwyższym budżecie w historii telewizji w Ameryce Łacińskiej. Dziś jest odpowiedzialny za kierownictwo kreatywne kilku międzynarodowych projektów, a przez dziesięć sezonów był jednym ze scenarzystów uznanego i wielokrotnie nagradzanego hiszpańskiego serialu Cuéntame. Ma na swoim koncie premiery pięciu filmów, w tym El Arte de Morir i artystycznego Trece Campanadas. Jego scenariusze obejmują Alatriste i Olmos y RoblesAlatriste to europejska koprodukcja oparta na odnoszących sukcesy powieściach Arturo Péreza Reverte.

Panel zakończył Álvaro Benítez Perea, partner i dyrektor ds. rozwoju biznesu i stosunków międzynarodowych w , firmie zajmującej się produkcją audiowizualną, specjalizującą się w fikcji i rozrywce, mając za sobą długą i udaną karierę w filmie i telewizji, z tytułami takimi jak ValeriaToy BoyEl PríncipeAllí AbajoServir y Proteger czy La Verdad.

En plena noche akcja ponownie rozgrywa się w wyimaginowanym baskijskim mieście Illumbe, tak jak zrobił to już El mentiroso, w historii naznaczonej przeszłością, która może mieć straszne konsekwencje w teraźniejszości. Ten thriller przenosi Cię w nostalgiczne lata dziewięćdziesiąte, jednocześnie odkrywając tajemnicę tamtej nocy, o której wszyscy starają się zapomnieć.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź