Detective Touré fot. RTVE

La 1 szczyci się nowym projektem: „Detective Touré”


Nowy , , zrealizowany we współpracy z ETB, wciąż jest kręcony w Bilbao


Aby promować pozytywne aspekty projektu, w którym w roli tytułowej występuje , Telediario 1 przedstawia kulisy powstawania zdjęć. Podkreślono również, że jest to pierwsza hiszpańska produkcja na której czele jest czarnoskóry aktor.

, osadzony jest w zróżnicowanej dzielnicy San Francisco w Bilbao, „której nie ma na pocztówkach”. Opowiada historię głównego bohatera na podstawie serii powieści Jona Arretxe. Doniesienia prasowe opisują adaptację telewizyjną jako „thriller komediowy”, w którym Touré, nieudokumentowany imigrant z Gwinei z sąsiedztwa, rozwiązuje przestępstwa, wykorzystując swój spryt.

Nadszedł czas, aby nadać znaczenie czarnoskórym aktorom

To wielka szansa dla Treviño-Sitté, którego widzieliśmy w ostatnich latach w głównych rolach w serialach takich jak Chiringuito de Pepe, Vergüenza i Dos vidas, a także w filmach takich jak El cuaderno de Sara / Notatnik Sary i Lo nunca visto / Niecodzienna wizyta. Stanowi to również odmienność w branży, w której role aktorów kolorowych są często ograniczone.

„Zwykle gramy nielegalnych imigrantów, narkomanów, dilerów…”, przyznaje z rezygnacją, świętując zmianę ról: „Najwyższy czas!” – wykrzykuje aktor, który latem tego roku zagra złoczyńcę w filmie „Delfines de plata”. wraz z Rodolfo Sancho i pod kierunkiem Javiera Elorrieta.

Esteban Crespo, jeden z reżyserów serialu, opisuje postać jako „miłego faceta o wyjątkowej i superinteligentnej charyzmie”, który dzięki swoim umiejętnościom zostaje detektywem.

„Detective Touré”

Detective Touré będzie miał pierwszy sezon składający się z sześciu odcinków, wyreżyserowanych przez Crespo i Violetę Salamę (Alegría), na podstawie scenariuszy autorstwa Davida Péreza Sañudo (Ane), Carlosa Vili (Los misterios de Laura), obaj uznawani za twórców serialu, oraz Flora González Villanueva (Nacho).

Wraz z Treviño-Sitté, w obsadzie znaleźli się , w jej powrocie do telewizji po Intimidad / Prywatność i przed powrotem jako Lisboa w Berlinie, Unax Ugalde, Loreto Mauleón, Itsaso Arana, Urko Olazabal, Gorsy Edu, Emilio Buale, Goize Blanco, Lander Otaola, Ayoub El Hilali, Jon Olivares i Ane Gabarain.

jest produkowany przez Detective Touré AIE, Tornasol Media i DeAPlaneta, z radą Lucíi Mbomio, członkini Espacio Afro i zdobywczyni nagrody komunikacyjnej APDHE (Stowarzyszenie Praw Człowieka w Hiszpanii) 2020, oraz Mamadou Ngom, mediatora międzykulturowego z „Médicos del mundo” i koordynator Ruchu Panafrykańskiego w Bilbao.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź