Candela Peña fot Movistar+

Netflix przygotowuje serial o sprawie Asunty z Bambu i Candelą Peñą


mocno stawia na prawdziwą zbrodnię w języku hiszpańskim


ogłosił nowy projekt, skupiający się na prawdziwej zbrodni: morderstwie małej Asunty Basterry w 2013 roku.

Firma pracuje nad miniserialem, który będzie opowiadał o wydarzeniach, które miały miejsce w 2013 roku, pod kierunkiem i z Candelą Peñą w roli głównej, według informacji Fotogramas.

Firma produkcyjna Ramóna Camposa zrealizowała już „Lo que la verdad esconde: El caso Asunta”, trzyodcinkowy dokumentalny odtwarzający chronologię sprawy, który został wyemitowany otwarcie na antenie Antena 3 w 2017 r.. Teraz rozpoczynają pracę nad projektem, który ma miejsce dziesięć lat po zbrodni i którego zdjęcia rozpoczną się tego lata w Galicji pod tytułem „El caso Asunta”.

Dla Peñy będzie to nowa praca jako aktorki telewizyjnej po „Hierro” i „Maricón perdido” oraz jej kolejny projekt telewizyjny po tym, jak była jedną z prezenterek „Buen trabajo” w Movistar Plus+. Tutaj zagra Rosario Porto, adopcyjną matkę Asunty.

Przypomnijmy, że adopcyjni rodzice 12-letniej dziewczynki pochodzenia chińskiego zgłosili jej zaginięcie i zaledwie kilka godzin później jej ciało znalazło dwóch przechodniów. Dowody przeciwko Alfonso i Rosario zaczęły się gromadzić, przy czym szczególnie zauważalna była wysoka obecność środków uspokajających w ciele dziewczyny.

Proces trwał dwa i pół roku a zakończył się skazaniem obojga rodziców na 18 lat więzienia. Nie było wątpliwości co do ich winy, choć motywy zbrodni nie zostały wyjaśnione. W listopadzie 2020 roku Rosario Porto została znaleziona powieszona w swojej celi w więzieniu Brieva (Ávila), gdzie odbywała karę.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź