Latin Grammy 2023 ogłaszają datę i nową lokalizację


W swojej pierwszej edycji poza Stanami Zjednoczonymi ceremonia odbędzie się w Sewilli w Hiszpanii


To już oficjalne. Latin Grammys przenoszą się w tym roku do Sewilli w Hiszpanii na swoją 24. edycję, która odbędzie się w czwartek 16 listopada w Palacio de Congresos y Exposiciones.

Będzie to pierwszy raz, kiedy ceremonia odbędzie się poza Stanami Zjednoczonymi, ale nie ostatni: Latin Recording Academy ogłosiła również w czwartek (4 maja) trzyletnią współpracę z Junta de Andalucía, która będzie sponsorem gali wręczenia nagród w 2023 roku, Tygodnia i innych wydarzeń Latin Academy w społeczności.

„To zaszczyt świętować nasze w Sewilli i zobowiązać się do naszej misji podnoszenia poziomu muzyki latynoskiej i jej twórców na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniana uroczystość” – powiedział w komunikacie prasowym Manuel Abud, dyrektor generalny The Latin Recording Academy.

„Jesteśmy podekscytowani, że po raz pierwszy w tym roku w Hiszpanii wyprodukujemy , w ramach nowego partnerstwa z prestiżową ” — dodał  Ignacio Meyer, prezes US Networks w TelevisaUnivision. „To niezwykła chwila dla muzyki latynoskiej na całym świecie i jesteśmy przekonani, że partnerstwo z oraz pasja i energia, które Univision wnosi do programu, zapiszą się w historii i zapewnią niezapomniane wrażenia publiczności, która kocha i cieszy się muzyką na całym świecie.”

Ze względu na różnicę czasu ceremonia nie będzie transmitowana na żywo. Zostanie wyemitowana później tego samego dnia (16 listopada) na antenie Univision w USA, w czasie największej oglądalności, jak powiedział Meyer dla Billboard Español z Sewilli, gdzie on i Abud ogłosili to na krótko przed konferencją prasową. 

Podobnie jak w poprzednich latach, obejmie między innymi galę Person of the Year, ceremonię wręczenia nagród specjalnych, lunch wiodących kobiet rozrywki, pokaz najlepszego nowego artysty oraz przyjęcie dla nominowanych.

Nominacje do zostaną ogłoszone we wtorek, 19 września. Inne ważne daty poprzedzające ceremonię wręczenia nagród to pierwsza tura głosowania, która potrwa od 27 lipca do 7 sierpnia, a runda finałowa od 29 września do 23 października

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź tutaj .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź