Jakie są trendy w doradztwie energetycznym dla firm w Polsce?


Dynamika zmian na rynku energetycznym oraz wzrost kosztów związanych z poborem energii sprawiają, że coraz więcej podmiotów decyduje się na fachowe wsparcie doradcze. Wszystko po to, aby zoptymalizować zarządzanie energią elektryczną w przedsiębiorstwie oraz doprowadzić do realnych oszczędności na tym polu. Warto zastanowić się nad tym, jakie trendy panują obecnie w sektorze i na co warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa energetycznego?

Fachowa wiedza w obszarze doradztwa energetycznego jest w cenie. Firmy świadczące tego typu usługi nie mogą narzekać na brak zainteresowania świadomych przedsiębiorców. Wszystko dlatego, że starannie przeprowadzony audyt energii elektrycznej prowadzi do zmian na poziomie zarządzania firmą oraz do optymalizacji zużycia prądu. Konsekwencją tego jest poprawa rentowności biznesu oraz zredukowanie kosztów eksploatacyjnych. Choćby dlatego warto korzystać z usług doradczych. 

Podstawą jest dobra analityka

Podstawą tego typu działania jest analityka. To trend, który nie powinien zmienić się w najbliższych latach. Kluczem jest zebranie dużej ilości wiarygodnych danych dotyczących procesów wewnątrz firmy oraz zużycia energii na poszczególnych etapach ich realizacji. W tym celu wykorzystuje się urządzenia monitorujące oraz system zarządzania energią, który przygotowuje szczegółowe raporty w oparciu o rzeczywiste dane.

Dobre zrozumienie danych prowadzi do korzystnych zmian 

Przygotowanie raportu to tylko połowa drogi. Równie ważne jest umiejętne odczytanie zebranych danych oraz wyciągnięcie z nich prawidłowych wniosków. Na tej podstawie dokonuje się zmian w zarządzaniu zużyciem energii elektrycznej w przedsiębiorstwie. Dotyczy to m.in. przygotowania profilu dobowo-godzinowego klienta i negocjowania warunków umowy ze sprzedawcą energii. To jeden z obszarów, którymi zajmują się specjaliści w ramach fachowego doradztwa energetycznego. 

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych to konieczność

Głównym celem korzystania z doradztwa energetycznego jest obniżenie kosztów eksploatacyjnych firmy. W obecnych czasach to konieczność, jeżeli przedsiębiorstwo chce zwiększyć swoją rentowność i utrzymać wysoki poziom konkurencyjności. Rosnące koszty prądu sprawiają, że warto ograniczać jego zużycie. Wybrane firmy doradcze są w stanie przygotować wiarygodne prognozy zużycia, a także zredukować ryzyko występowania zjawiska poboru mocy biernej, co generuje dodatkowe koszty. Wśród trendów znajduje się też sprawdzanie potencjału i rentowności inwestycji w fotowoltaikę dla firm. 

Sprawdź także  Wykorzystanie fotografii do budowania marki

Fachowe doradztwo energetyczne HOBO Systems 

Poszukując profesjonalnego doradztwa energetycznego, warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez ekspertów HOBO Systems. Obejmuje ona m.in.: 

  • analizę kosztów związanych z zakupem i dystrybucją energii;
  • dobór mocy zamówionej z uwzględnieniem pojedynczych miesięcy;
  • analizę realnego zużycia;
  • weryfikację zgodności faktur;
  • i wiele więcej. 

Szczegółowe informacje na ten temat uzyskasz w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem HOBO Systems. Firma ta jest na bieżąco z trendami w doradztwie energetycznym dla przedsiębiorców. Zachęcamy do skorzystania z jej usług. 

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź