Grawerowanie laserowe


W dzisiejszych czasach wielu z nas marzy o posiadaniu produktów, które będą cechować się wysoką unikatowością, niespotykanym designem. Tymczasem na rynku odnaleźć można wiele produktów o zbliżonej charakterystyce. Nic więc dziwnego, że grawerowanie laserowe cieszy się tak ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Krótka charakterystyka procesu grawerowania

Grawerowanie laserowe to proces, który cechuje się niezwykle wysoką dokładnością, precyzją, jak również solidnością wykonania. Dzięki nowoczesnej technologii, która wykorzystywana jest do laserowego grawerowania, cechuje się on wysoką trwałością oraz niezmienną kondycją nawet podczas intensywnej eksploatacji. 

Cały proces oparty jest na wypalaniu przez promień lasera dowolnie wybranego kształtu w twardych przedmiotach. W laserowym grawerowaniu wykorzystywana jest wiązka światła, której zadaniem jest modyfikacja powierzchni znakowanego produktu. Grawerowanie laserowe jest całkowicie zautomatyzowane, laser sterowany jest cyfrowo. Co więcej, zaznaczyć należy, że proces należy do niezwykle wydajnych. Dzięki temu w krótkim czasie możemy znakować szeroką gama produktów.

To metoda zdobienia produktów, która uważana jest za jedną z najbardziej szlachetnych. Co więcej, tak ozdobione przedmioty są niezwykle eleganckie, i mogą stać się doskonałym podarunkiem na wiele okazji. Pomimo tego, że grawerowanie laserowe nie umożliwia nam wyboru kolorystyki, technika po dziś dzień uważana jest za jedną z najbardziej efektownych. 

Rodzaje laserów

Wyróżnić można dwa rodzaje laserów do grawerowania. Pierwszy z nich to laser typu JAG. Jego cechą charakterystyczną jest duża moc, wykorzystywany jest do najtwardszych przedmiotów. Drugi typ lasera to CO2. Przy jego użyciu graweruje się przedmioty wykonane ze szkła bądź drewna. 

Gdzie zastosowanie znajduje grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe to proces, który wykorzystywany jest do wielu,  różnorodnych przedmiotów. To technika, która może zostać wykorzystana na przedmiotach, które wykonane zostały z wszelkiego rodzaju metali, metali powlekanych, metali szlachetnych jak również aluminium. Co więcej, to nowoczesne technika zdobienia produktów, która znajduje zastosowanie także na produktach wykonanych ze szkła oraz drewna. Nic więc dziwnego, że przykłady zastosować grawerowania laserowego można mnożyć. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy wykonywanie graweru na:

  • Długopisach,
  • Piórach,
  • Pierścionki,
  • Naszyjniki,
  • Zegarki,
  • Breloczki,
  • Nieśmiertelniki,
  • Szklane statuetki,
  • Puchary,
  • Księgi pamiątkowe

oraz wiele innych. Nic więc dziwnego, że grawerowanie laserowe wykorzystywane jest w niezwykle wielu dziedzinach, wnosząc dla produktów wysoki walor estetyczny. Ogromną zaletą jest fakt, że technika umożliwia wygrawerowanie dowolnie wybranego kształtu. W praktyce oznacza to, że mogą być to symbole, litery bądź inne znaki graficzne. Dzięki temu można wygrawerować tekst, logo firmy, bądź inną dowolnie wybraną grafikę. Jedyne, co ogranicza nas w projektowaniu grawerów to dostępna powierzchnia na ich wykonanie. Nie zawsze każdy przedmiot posiada wystarczającą ilość miejsca do realizacji zamierzonych znaków.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, które sprawi, że produkty staną się niepowtarzalne? Pragniesz podarować komuś wyjątkowe podarunki, które będą idealną pamiątką na wiele lat? Postaw na grawerowanie laserowe i ciesz się z uzyskanych efektów końcowych. Do dzieła!

— Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Zostaw odpowiedź