Yo, Adicto fot. Disney+

Disney+ rozpoczyna zdjęcia do filmu „Yo, Adicto”, którego bohaterem jest Oriol Pla


właśnie rozpoczął zdjęcia do „Yo, adicto”, serialu opartego na książce napisanej przez Javiera Ginera. 6-odcinkowy jest tworzony przez Aitora Gabilondo i samego autora


Aitor Gabilondo (Patria) i Giner są twórcami „Yo, adicto”, którego producentem jest Alea Media.  (Girasoles Silvestres, El día de mañana, Incerta Glòria) zagra główną rolę w tej serii .

„Yo, adicto” opowiada o tym, jak , profesjonalista audiowizualny, w wieku 30 lat postanawia dobrowolnie zgłosić się do ośrodka detoksykacji.

Nie mogąc poradzić sobie z życiową udręką i cierpieniem, które generuje dla siebie i innych, spędził kilka lat pogrążony w autodestrukcyjnej spirali uzależnienia od alkoholu, narkotyków i seksu. W chwili największej ciemności podejmie decyzję o zwróceniu się o profesjonalną pomoc, kierując się rozpaczliwym instynktem przetrwania. Nie wiedząc o tym, ten gest zmieni jego życie, zmieniając w nową osobę.

Miesiące, które spędza w centrum detoksykacji na obrzeżach Barcelony, to podróż pełna osobistych odkryć, od poczucia winy do pojednania, bolesna droga do uzdrowienia i odkupienia, pełna niesamowitych postaci: jego partnerów terapeutycznych, profesjonalistów z centrum, ich krewnych … „Yo, adicto” to emocjonalna i ekscytująca historia, która wykracza daleko poza uzależnienie.

będzie miał obsadę, na czele której stanie Oriol Pla, który ożywi Javiera Ginera, któremu będą towarzyszyć Nora Navas, Ramón Barea, Marina Salas, Itziar Lazkano, Bernabé Fernández, Catalina Sopelana, oraz ze specjalną współpracą Vicky Luengo i Omara Ayuso.

Kręcony w różnych miejscach w Barcelonie, serial będzie miał 6 odcinków wyreżyserowanych przez Javiera Ginera i Elenę Trapé. Producentami wykonawczymi projektu są Aitor Gabilondo, i Laura Rubirola Sala. Za scenariusz odpowiadają Javier Giner, Aitor Gabilondo, Jorge Gil i Alba Carballal. „Yo, adicto”, wydawane przez Planetę, stało się jednym z literackich fenomenów ostatnich lat i ma obecnie siedem wydań.

Sprawdź także  Netflix: "Madre sólo hay dos" powróci z drugim sezonem

Cytując Javiera Ginera: „Nigdy nie wyobrażałem sobie, że moja najbardziej intymna historia stanie się serią o zasięgu międzynarodowym dzięki Disney+ oraz dzięki ręce profesjonalistów i osób, które tak podziwiam, takich jak Aitor Gabilondo i Laura Rubirola. Mam nadzieję i życzę sobie, aby nasza praca otwierała debaty, destygmatyzowała chorych i rzucała światło na to, co przydarza się nam jako ludziom, ale o czym mówimy tylko szeptem, ponieważ sprawia to nam ból i wstyd. A to przede wszystkim rozświetli te wszystkie ciemne zaułki jasnym przesłaniem: z piekła nałogu, z pomocą, pracą i wysiłkiem można się wydostać”.

Jak mówi Aitor Gabilondo: „Nie potrafię streścić w jednym zdaniu, dlaczego chciałem zrobić ten serial… ale mogę powiedzieć, że czytając książkę Javiego Ginera odkryłem, że ja też jestem uzależniony, mimo że nie próbowałem narkotyków. Jeśli nie wiesz jak zapanować nad emocjami i chronisz się w używkach, w pracy lub w sobie, to możesz mieć problem… Myślę, że Javi opowiadając swoją historię, opowiada historię wielu, wielu… i towarzyszenie mu w tym zadaniu to nie tylko zaszczyt, ale także okazja do zrozumienia i rozwoju”.

Sofía Fábregas, wiceprezes ds. produkcji oryginalnej w hiszpańskim Disney+, zapewniła: „W Disney+ jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wyjątkowej serii jak „Yo, adicto”, promowanej przez nowych autorów, takich jak Javier Giner, z osobistym i wyjątkowym głosem; oraz skonsolidowanymi producentami, takimi jak Aitor Gabilondo. Wierzymy w fikcję jako narzędzie do mówienia o ważnych kwestiach, które inspirują, podnoszą świadomość i pozytywnie wpływają na nasze społeczeństwo. Bez wątpienia jest to jeden z naszych najlepszych projektów w tym roku i wzmocni nasz cel, jakim jest oferowanie wielu lokalnych produkcji, w których każdy widz może się zobaczyć i znaleźć swoje miejsce na Disney+”.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź