paz vega for. materiały filmowe

Áralan Films i Oda Films rozpoczynają zdjęcia do 'Rita’


Słynna wkracza w świat reżyserii swoim debiutanckim filmem fabularnym , który opowiada o doświadczeniach dziewczyny z Sewilli w latach 80-tych. Jest to we współpracy z Oda Films, z udziałem Canal Sur, dotowana przez ICAA i AAIICC oraz finansowana przez Triodos Bank i Crea SGR. Dystrybucją zajmie się Filmax


, zdobywczyni Goya, robi skok do reżyserii i rozpoczyna zdjęcia do swojego debiutanckiego filmu , filmu opowiadającego o doświadczeniach dziewczyny z Sewilli w latach 80-tych.


Streszczenie

Sewilla, czerwiec 1984. Rita i Lolo to dwójka rodzeństwa w wieku 7 i 5 lat, którzy mieszkają w prostej rodzinie robotniczej. Rozpoczynają się letnie wakacje, a cały kraj zostaje zrewolucjonizowany przez Eurocopa de futbol, ​​w którym awansowała do ćwierćfinału. Upał jest coraz większy, a Rita marzy o pójściu na plażę, ale życie w sąsiedztwie ma dla niej inne niespodzianki…

Rita jest produkowana przez we współpracy z Oda Films, przy udziale Canal Sur Radio y Televisión, dotowanej przez ICAA i AAIICC, przy finansowaniu Triodos Bank i Crea SGR. Zdjęcia będą kręcone w całości w Andaluzji, z Sewillą jako epicentrum. Za dystrybucję w Hiszpanii i sprzedaż międzynarodową odpowiada firma FILMAX.

W filmie występują , , Paz Vega, , , , i Margarita Asquerino.


Notatki reżysera

Do tego filmu poszukiwaliśmy obsady złożonej głównie z andaluzyjskich ów, aby nadać historii autentyczność i odzwierciedlić kostiumowe lata Sewilli przed 92. wystawą Expo.»Tym projektem chcę uchwycić moją wizję życia od reżysera i możliwość opowiedzenia historii, która łączy się z publicznością poprzez spojrzenie dziewczyny. Mam nadzieję, że Rita to , który trafi do serc wszystkich widzów, bo choć dzieje się w określonej czasoprzestrzeni, to podróż inicjacyjna, którą zobaczymy, że jest uniwersalna”.

Premiera Rity zaplanowana jest na 2024 rok i zapowiada się na , który przeprowadzi widza przez historię pełną wrażliwości i autentyczności.

Sprawdź także  Una Navidad no tan Padre / Święta u zrzędów: Héctor Bonilla powraca z nową, bożonarodzeniową komedią

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź