Andres Garcia fot. Instagram

Zmarł Andrés García, meksykański aktor filmowy i telewizyjny


Dominikańsko-meksykański zmarł we wtorek w wieku 81 lat


We wtorek po południu ogłoszono, że   zmarł w wieku 81 lat  od kilku miesięcy cierpiał na marskość wątroby.

Sami krewni aktora poinformowali o śmierci Andrésa Garcíi.

Smutną wiadomością podzieliła się również piosenkarka  Anahí Puente, członkini RBD, która była blisko aktora.

„Nie znajduję słów… Dziękuję Bogu za dar Twojej miłości. Wiem, że już jesteś w lepszym miejscu. Będę Cię kochać i całym sercem pamiętać o Tobie, mój ukochany Andrés,” napisała.

Jego żona, Margarita Portillo, kilka dni temu w wywiadzie dla „Venga la Alegría” zwróciła uwagę, że jej mężowi się pogorszyło i że z czasem jest coraz słabszy oraz mało je.

„Nie stracił apetytu, chociaż je bardzo mało, co zawsze mnie martwi, ale cały czas prosi mnie o wiele rzeczy do jedzenia, cały czas są one dla niego robione” – powiedziała.

Pomimo faktu, że trzymał się z dala od trójki swoich dzieci Andrésa Jr., Andrei i Leonarda Garcíi, on sam niedawno poprosił o spotkanie z nimi ze względu na swój delikatny stan zdrowia.

Aktor Andrés García brał udział w nieskończonej liczbie telenowelach i filmach kina meksykańskiego, takich jak „Pedro Navaja”, „Chanoc”, „Tintorera”, „La llamada del sexo”, „Nora la Rebelde”, „Las amantes del señor de la noche”.

Zgodnie z oczekiwaniami, tysiące jego fanów na całym świecie szybko zareagowały w sieciach społecznościowych, aby pożegnać swojego idola i ukochanego aktora…

„Odejście Andrésa Garcíi bardzo mnie boli. Za życia był wspaniałym człowiekiem i bardzo mi przykro z powodu tego, co go spotkało”, „Dużo siły dla jego rodziny i bliskich”, „Niech Bóg przyjmie go do swojego królestwa”, „Wielki przyjaciel i wspaniały człowiek”, to kilka wiadomości.


Problemy zdrowotne, z którymi walczył aktor

Od 2014 roku aktor był sparaliżowany nawet w 95% ciała z powodu problemów z kręgosłupem, które nie poprawiły się po operacji… Potem ból i kilka incydentów rodzinnych naznaczyły ostatnie lata jego życia.

Przez cały 2022 rok Garcia był przykuty do łóżka z kilkoma wystąpieniami publicznymi lub w prasie. W rzeczywistości podczas jednego z ostatnich występów wyznał, że jego życie nie będzie już takie samo z powodu rozpoznania marskości wątroby.

„Nie słuchałem, bo też nie jestem zbyt posłuszny. Przez wiele lat znajomi lekarze radzili mi, ponieważ hulanki trwały wiele dni, „odłóż go Andrés, bo może ci dać marskość a marskość zabija”. Zignorowałem to i teraz okazuje się, że mam marskość wątroby” – powiedział meksykańskim mediom.

W tym czasie aktor wspomniał również, że boryka się z silnym bólem ramion, kostek i innych części ciała.

„Myślę, że złamałem kilka kości, ponieważ nie chciałem iść do szpitala, mam dość szpitali” – dodał.

24 października żona aktora musiała zaprzeczyć, że zmarła miłość jejżycia, według plotek, które krążyły w mediach i sieciach społecznościowych, on jednak miał odwagę wyznać, że jego stan zdrowia jest bardzo ciężki. delikatny.
„To, co publikują, to kłamstwo, mam nadzieję, że na tych ludzi spadnie klątwa, bo to po prostu chęć zdobycia wyświetleń, polubień, czy jak to się nazywa” – powiedziała Margarita Portillo w wywiadzie dla programu „Todo para la mujer”.


Przegląd kariery artystycznej

García urodził się w Santo Domingo na Dominikanie, ale wiele lat później jego rodzina wyemigrowała do Meksyku.

Początkowo pracował jako przewoźnik w Acapulco, dopóki nie został odkryty przez producentów filmowych i nie rozpoczął kariery aktorskiej. Swoją pierwszą pracę wykonał w wieku 25 lat w filmie akcji Chanoc, a po wielu filmach trafił do telewizji.

Pierwszą telenowelą, w której brał udział, była premiera Yo sé que nunca w 1970 roku i od tego czasu cieszy się czterema dekadami pracy artystycznej.

Wśród najbardziej zapamiętanych melodramatów są Mujeres engañadas, Con toda el alma, Herencia maldita, Ana del aire, El carruaje, Las gemelas, La sonrisa del diablo, Mi nombre es coraje, El privilegio de amar / Cristina, Paloma, Velo de novia / Biały welon  czy Tú o nadie / Ty albo nikt.

W swojej karierze nagrał 25 telenoweli, cztery sztuki teatralne, siedem seriali telewizyjnych i 73 filmy, zarówno meksykańskie, jak i międzynarodowe.

Choć od 2010 roku nie pojawił się w telenoweli, aktor wraz z bliskimi przyjaciółmi uruchomił kanał na YouTubie o nazwie Andrés García TV, na którym dokumentowane były ostatnie szczęśliwe chwile jego życia.

Jego życie osobiste

Aktor ożenił się po raz pierwszy w 1967 roku z Sandrą Vale, z którą ma synów: Leonardo Garcíę i Andrésa Garcíę Jr. W 1974 roku ożenił się z Fernandą Ampudia, a owocem tego związku była aktorka Andrea García. W latach 80. powrócił do gorącego romansu z siostrzenicą Pedro Infante, z którą rozwiódł się nie mając więcej dzieci, a w końcu w 2013 roku stanął przed ołtarzem z Margaritą Portillo, kobietą, która towarzyszyła mu aż do śmierci.

Spoczywaj w pokoju.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź