Yng Lvcas zwraca uwagę na wzrost meksykańskiego reggaetón swoim przebojem „La Bebe”


zyskuje wciąż na popularności


wiedział już, że chce zostać artystą, kiedy po raz pierwszy wystąpił na szkolnym musicalu. W rzeczywistości jego kreatywność zabrała go od aktorstwa do tańca, DJ-owania, vlogowania i ostatecznie pisania piosenek i śpiewania. 

W 2015 roku zaczął eksplorować przemysł muzyczny, zwłaszcza reggaetón i latynoski trap. Inspirował się takimi artystami jak Arcángel, , Anuel AA i Snoop Dogg, a w wieku od 14 do 21 lat doszlifowywał swoje brzmienie, oszczędzał pieniądze i inwestował w sprzęt.

W 2021 roku urodzony w Guadalajarze wydał EP-kę Wup? Mixtape1, składającą się z ośmiu utworów. ,Składała się wyłącznie z corridos i zawierała podgląd utworu zatytułowanego „”. Szybko zdał sobie sprawę, że byli zaintrygowani chwytliwym rytmem i pyskatymi haczykami tej piosenki, i zdecydował się wejść w całości w reggaetón w tym samym roku. 

”, utwór o ładnej dziewczynie, która lubi tańczyć , szybko zyskał popularność w TikToku i mediach społecznościowych w latach 2021-2022. Remiks, któremu towarzyszył inny ówczesny nowicjusz z Meksyku, Peso Pluma, został oficjalnie wydany w marcu 2023 roku. 

Na listach przebojów Billboard remiks osiągnął już 2. miejsce na liście Hot Latin Songs (z 15 kwietnia 2023 r.) I 12. miejsce na liście Hot 100 (z 29 kwietnia 2023 r.). Oprócz tego znalazł się w pierwszej dziesiątce obu wykresów Global 200 i Global Excl. U.S. 


Udostępnij
Sprawdź także  Ruszyły zdjęcia do "¿Quién mató a Sara? / Kto zabił Sarę?" sezon 3

Zostaw odpowiedź