Strange Way of Life fot. IMDb

Western Pedro Almodóvara z Ethanem Hawke i Pedro Pascalem będzie miał swoją premierę w Cannes i już możemy zobaczyć jego pierwsze zdjęcia


Do premiery w Cannes najnowszego dzieła jednego z najwybitniejszych hiszpańskich ów w historii zostało coraz mniej czasu


Zeszłego lata 2022 roku powiedzieliśmy wam, że Pedro Almodóvar zdecydował się nadal obstawiać język angielski jako główny język swoich nowych projektów, ponieważ po  'La voz humana / Ludzki głos' i 'Manual para mujeres de la limpieza' – ostatni obecnie bez reżysera – zabrałby się do pracy nad filmem krótkometrażowym, który byłby jego pierwszym kontaktem z westernem.

Miałby nosić tytuł „Strange Way of Life ()” — „Dziwny sposób życia” — z udziałem nikogo innego jak Ethana Hawke'a i Pedro Pascala, a według filmowca z Manchego byłaby to jego „odpowiedzią na Brokeback Mountain”. Cóż, krótkometrażowy nie tylko się zmaterializował, ale po raz pierwszy będzie można go zobaczyć na Festiwalu Filmowym w Cannes, choć nie otworzy konkursu, jak krążyły plotki, zanim zaprzeczył temu Thierry Frémaux.Pokaz filmu „Strange Way of Life ()”, którego tytuł, jak mówi Almodóvar, „nawiązuje do słynnego fado Amalii Rodrigues, której teksty sugerują, że nie ma dziwniejszego sposobu życia niż ten, który przeżywa się odwracając się plecami do własne pragnienia” nastąpi na festiwalu, a po nim rozmowa z twórcą i jego ekipą; która została skomponowana między innymi przez producenta Agustína Almodóvara czy kompozytora Alberto Iglesiasa, stałych współpracowników.

Na razie, oprócz niepublikowanego zdjęcia, zostawiam wam streszczenie i plakat filmu.

„Mężczyzna jedzie przez pustynię, która oddziela go od Bitter Creek. Przyjeżdża z wizytą do szeryfa Jake'a. Dwadzieścia pięć lat temu zarówno szeryf, jak i Silva, farmer, który wyrusza mu na spotkanie, pracowali razem. Silva przyjeżdża pod pretekstem ponownego spotkania się z przyjacielem z dzieciństwa i rzeczywiście świętują swoje spotkanie, ale następnego ranka mówi mu, że powodem jego podróży nie jest wspomnienie dawnej przyjaźni.”


extrana poster fot. materiał promocyjny
extrana poster fot. materiał promocyjny
Udostępnij

Zostaw odpowiedź