fot. materiał promocyjny

Netflix traci milion subskrybentów w Hiszpanii po wyeliminowaniu współdzielonych kont


Według najnowszego badania „Entertainment on Demand” opublikowanego przez Kantar Worldpanel w Hiszpanii, kontrola haseł spowodowała, że ​​ stracił milion subskrybentów w Hiszpanii


21 lutego podjęła decyzję o zakończeniu współdzielenia kont. Aby to zrobić, zdecydował się na nową stawkę 5,99 euro, aby pozyskać użytkowników mieszkających w innym domu. Według raportu Barlovento Comunicación w Hiszpanii 61,3% użytkowników współdzieliło swoje konta.

spodziewa się, że wielu z tych użytkowników powróci do usługi, płacąc abonament z czasem, ale obecne trendy pokazują, że nie jest to gwarantowane. Natychmiastowy efekt jest taki, że Netflix ma znacznie mniej widzów: platforma prawie potroiła wskaźnik rezygnacji w kwartale w porównaniu z poprzednim okresem, a blisko połowa użytkowników, którzy opuścili platformę, powiedziała, że ​​nie zapłaci za usługę.” – informuje Kantar.

Z Kantar wyjaśniają również, że „nie ma silnego uprzedzenia demograficznego użytkowników, którzy anulowali swoje konto, co wskazuje na bardziej zdecydowane odrzucenie środków mających na celu zakończenie współdzielonych haseł”.

Platforma straciła w ciągu miesiąca ponad 10% swoich abonentów w Hiszpanii. Ponadto Netflix może nadal tracić użytkowników, ponieważ 10% abonentów, którzy pozostali, twierdzi, że planuje zrezygnować z subskrypcji w drugim kwartale roku.

„Kiedy ogłaszamy tę wiadomość, widzimy reakcję rezygnacji z subskrypcji na każdym rynku” — napisał Netflix w opublikowanym 18 kwietnia liście do akcjonariuszy dotyczący pierwszego kwartału.

„W Kanadzie, która naszym zdaniem jest dobrym prognostykiem dla Stanów Zjednoczonych, nasza baza płacących członków jest teraz większa niż przed wprowadzeniem środka, a wzrost przychodów przyspieszył i obecnie rośnie szybciej niż w USA” — stwierdził Netflix.

Platforma jest zobowiązana do przestrzegania stawki „Standard z reklamami”, zachowując tę ​​samą cenę (5,49 EUR), ale z rozdzielczością 1080p (FullHD) i dwoma równoczesnymi połączeniami, dzięki czemu subskrybenci ponownie się zarejestrują.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź