Heridas fot. Atresplayer

„Heridas”: trzy ciekawostki, których z pewnością nie wiedziałeś o hiszpańskiej adaptacji „Madre”


wprowadza na rynek ”, który jest teraz dostępny na platformie PREMIUM.  ma znaną obsadę, na czele której stoją , i


1. Trzecia wersja historii

” to trzecia wersja oryginalnej historii: „Madre”, cieszącego się dużym powodzeniem japońskiego dramatu napisanego przez Yuji Sakamoto.

Pomimo swojego pochodzenia wersja turecka odnosi największe sukcesy na arenie międzynarodowej, eksportując ją do kilkudziesięciu krajów. W Hiszpanii została wyemitowana w Nova w 2018 roku, stając się najchętniej oglądaną po „Fatmagül”.

Heridas” to trzecia wersja tej historii. Według twórców było to trudne wyzwanie, ponieważ jest to fikcja dobrze znana szerokiej publiczności, dlatego trudno było stworzyć adaptację, która zaskoczy widza.

Wersja hiszpańska pisana jest pod pryzmat hiszpańskiej kultury, bardzo odmiennej od tureckiej czy japońskiej. Ponadto lokacje odgrywają bardzo ważną rolę, nadając fabule inny klimat.


2. „Heridas” przejmuje esencję „Madre” („Anne”) w nieco ponad 15% swojej pierwotnej długości

Czas trwania serii tureckiej jest dobrze znany hiszpańskiej publiczności. Wersja z kraju osmańskiego, na której opiera się „Heridas”, ma jeden sezon składający się z 33-ech 120-minutowych odcinków.

Jednak wersja hiszpańska ma 13 rozdziałów po 50 minut, co stanowi redukcję o prawie 85%, więc „Heridas” ma główny wątek i eliminuje dużą część wkładu drugorzędnych postaci tureckiej serii.

Hiszpańska publiczność dobrze zna również bohaterów „Madre” („Anne”):  Cansu Dere (‘Infiel'), Vahide Perçin (‘Tierra amarga'), Beren Gökyıldız (‘Mi hija', ‘Doctor Ali'), Berkay Ateş (‘Infiel') czy Serhat Teoman (‘Mi hija').


3. Trzecia hiszpańska adaptacja tureckiej serii

Heridas” to także trzecia adaptacja tureckiego serialu w Hiszpanii. „Alba” była pierwszą serią opartą na emocjonalnym dramacie „Fatmagül”, w którym młoda kobieta zostaje wykorzystana seksualnie przez kilku mężczyzn. Gdzie walczy z potężną rodziną swoich agresorów, by oddać sprawiedliwość. W rolach głównych występują między innymi Elena Rivera, Eric Masip i Álvaro Rico.

Alba” stała się jedną z najczęściej oglądanych serii i miała największy wpływ w Hiszpanii w ciągu ostatniego roku, zarówno na platformach ( Premium i Netflix), jak i na antenie .

Na potrzeby Netflix została również zaadaptowana seriae „Gdybym tylko wiedziała / Si lo hubiera sabido”, komedia romantyczna stworzona przez tureckiego scenarzystę Ece Yörenç („Alba”, „Fatmagül”, „Zakazana miłość”, „Meandry uczuć”), która nigdy nie została wyprodukowana w swoim kraju pochodzenia z powodu skarg RTUK, ale miała swoją premierę na platformie w październiku ubiegłego roku. W rolach głównych Megan Montaner i Miquel Fernández.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź