Yolanda Saldívar fot. Instagram @selenaquintanillaperez____

Yolanda Saldívar, morderczyni Seleny, może wyjść z więzienia?


została aresztowana i skazana za morderstwo Seleny. Po różnych próbach i obronie władze Teksasu jako możliwą datę podały rok 2025


została poważnie ranna w hotelu Days Inn w Corpus Christi w Teksasie rankiem 31 marca 1995 roku. Kilka minut później królowa Tel-Mex ostatecznie zmarła w wyniku postrzału zadanego jej przez Yolandę Saldívar, który śmiertelnie uszkodził jedną z jej tętnic, co spowodowało ciężkie krwawienie, które zakończyło się śmiercią. 

Wiadomo, że po postrzale próbowała uciec przed Yolandą Saldívar i upadła w poszukiwaniu pomocy. Personel z hotelu współpracował przy wykonywaniu wezwania pomocy, podczas gdy napastniczka ukryła się w swoim pojeździe. 

Konflikt między piosenkarką a jej pracowniczką wynikał z faktu, że ta ostatnia została już skonfrontowana przez rodzinę Quintanilla przez oszukańcze transakcje finansowe związane z majątkiem młodej artystki. Dodatkowe, różne fankluby wyrażały apelowały, że są źle traktowane i widoczna jest zazdrość administratorki, dotyczące współistnienia i podejścia, jakie gwiazda miała ze swoją publicznością.

została aresztowana i skazana za morderstwo Seleny. Po różnych procesach i wniosków obrony władze Teksasu jako możliwą datę premiery podałyby rok 2025 (marzec), jednak ojciec piosenkarza, Abraham Quintanilla, kilkakrotnie wyrażał swoje zdanie, że uwolnienie mordercczyni jego córki byłoby decyzją delikatną, ponieważ od lat napastniczce grożono śmiercią, jeśli wyjdzie z więzienia.

Kim jest Yolanda Saldivar? Czy mogłaby wyjść z więzienia?

Przez lata Saldívar udzielała wywiadów telewizyjnych różnym mediom, w których utrzymywała, że jest niewinny i upierała się, że morderstwo piosenkarki było wypadkiem. Jednak w wywiadzie dla Univisión Yolanda Saldívar powiedziała, że ​​„chciała zasymulować napaść, aby uniknąć pójścia do więzienia i nie płacić jej około 200 000 dolarów, które ukradła podczas administrowania sklepami odzieżowymi Seleny .

Po zamordowaniu Seleny w motelu w Teksasie Saldívar została skazana na resztę życia w więzieniu w październiku 1995 roku. Przypomnijmy, że mimo dożywotniego wyroku Saldívar może uzyskać zwolnienie warunkowe w 2025 roku .

Saldívar była pielęgniarką, ale rzuciła pracę, aby skupić się na fanklubie Seleny, a później została kierownikiem sklepów odzieżowych piosenkarki, chociaż rodzina artystki później odkryła, że ​​Saldívar kradła pieniądze z firm, za co ją zwolniono.

Saldívar ma obecnie 62 lata i jest przetrzymywany w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Gasteville w Teksasie. Do tej pory niewiele wiadomo o Saldívar, ponieważ zawsze jest sama, gdyż otrzymywała groźby śmierci od innych więźniów, którzy są fanami Seleny.

 w 2014 roku próbowała odwołać się od wyroku dożywocia, argumentując, że ma poważne problemy zdrowotne. Jej prośba została odrzucona, ponieważ nie można było zweryfikować jej twierdzeń.

W ciągu ponad 27 lat spędzonych w więzieniu Yolanda Saldívar udzieliła kilku wywiadów, w których utrzymuje swoją niewinność, argumentując, że to wszystko był wypadek i że nigdy nie chciała zastrzelić Seleny. Kilkakrotnie powiedziała policji i mediom, że: „Powiedziała mi:„ Yolando, nie chcę, żebyś się zabiła”. Otworzyła drzwi. Kiedy kazałem jej je zamknąć, pistolet wypalił.”

W 2015 roku amerykańskie media rozpowszechniły nieprawdziwe wieści na temat , ponieważ przy dwóch różnych okazjach poinformowano, że Yolanda Saldívar zmarła w więzieniu, co musiało zostać zdementowane przez władze więzienne.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź