Twitter @chabelooficial

Spoczywaj w pokoju! Xavier López „Chabelo” zmarł w wieku 88 lat


był jednym z największych ów w Meksyku, z niezrównaną karierą, która trwała dziesięciolecia


, „”, zmarł w wieku 88 lat, według Jessiki Neville, menedżera ds. relacji z aktorem i komikiem.

Wkrótce potem rodzina aktora i komika potwierdziła tę wiadomość na swoich portalach społecznościowych. „Z rozdartą duszą i wiedząc, że wielu, wielu ludzi kochało go przez wiele lat i że odczują jego odejście, prosimy o modlitwę o jego odpoczynek i danie nam możliwości spokojnego opłakiwania żalu, który dotyka całą naszą rodzinę,” – napisali.. 

Kim był Chabelo? 

Xavier López. , dyrygent, i piosenkarz muzyczny dla dzieci, Chabelo urodził się w 1935 roku w Chicago, Illinois, Stany Zjednoczonechociaż jego rodzice pochodzili z Guanajuato.

Studiował medycynę w Meksyku, którą praktykował przez cztery lata. Podczas studiów został zaproszony do pracy w Telesistema Mexicano, gdzie pracował jako asystent produkcji, kamerzysta i kierownik sali. To doświadczenie sprawiło, że zdecydował się studiować sztukę dramatyczną, aby zostać aktorem.

Pokazując swoje zamiłowanie do aktorstwa od najmłodszych lat, to rola „Chabelo” przyniosła mu sławę, początkowo występując w rolach drugoplanowych u boku takich postaci jak Cantinflas. 

Charyzma Chabelo podbiła serca publiczności, tak że 26 listopada 1967 roku po raz pierwszy wyemitowano program En familia con Chabelo, którego emisję przerwano dopiero pół wieku później, 20 grudnia 2015 roku. 

W ten sposób Chabelo pozostał na zawsze w sercach zarówno dorosłych, jak i dzieci, będąc jedną z najważniejszych postaci kulturalnych Meksyku. Dlatego został uznany za „przyjaciela wszystkich dzieci”. 

Według danych jego rzecznika, Chabelo zmarł z powodu komplikacji brzusznych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź