Fito Olivares fot. INSTAGRAM @fito_olivares_oficial

Rodolfo „Fito” Olivares, artysta Cumbia, zmarł w wieku 75 lat


Meksykański piosenkarz i saksofonista znany był z takich piosenek jak „Juana La Cubana” i „El Colesterol”


Zmarł meksykański piosenkarz i saksofonista . Miał 75 lat.

Piosenkarz Rodolfo Olivares, lepiej znany jako Fito Olivares, zmarł w wieku 75 lat z powodu raka, o czym informowały sieci społecznościowe, gdzie koledzy złożyli kondolencje z powodu utraty kompozytora słynnej piosenki „Juana la Cubana”.Urodzony w Tamaulipas w Meksyku w 1947 roku, Olivares spędził ostatnie 50 lat jako muzyk, tworząc kolejne hity, które towarzyszyły rodzinom od wesel po quinceanery i wielopokoleniowe gospodarstwa domowe w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych .

Najbardziej znany był ze swoich napędzanych saksofonem hymnów typu , takich jak „Juana La Cubana”, „El Colesterol”, „Aguita de Melón”, „Cumbia de la Cobra” i „La Gallina”. Olivares rozpoczął karierę muzyczną jako nastolatek, grając i pisząc muzykę dla grup takich jak Duet Estrella, Tam i Tex. Później założył własny zespół o nazwie Fito Olivares y su Grupo La Pura Sabrosura w Houston w 1980 roku.

Meksykański piosenkarz norteño, Ramón Ayala, zamieścił w mediach społecznościowych serdeczny post, aby uhonorować Olivaresa.

„Z wielkim żalem dowiaduję się o twojej śmierci, mój drogi kolego, ale przede wszystkim mój przyjacielu, Królu Cumbia. Dziękujemy za Waszą muzykę, poświęcenie i profesjonalizm na scenie. La Pura Sabrosura jako twój niepowtarzalny rytm z twoim saksofonem, którym teraz śpiewasz serenadę Bogu. Od króla do króla, spoczywaj w pokoju, mój bracie. Światło dla twojej duszy i wieczny odpoczynek”.

W komentarzach fani zareagowali na tę wiadomość komentarzami typu „tylko dobre wspomnienia dzięki jego muzyce” i „wspomnienia z dzieciństwa, na wszystkich przyjęciach i we wszystkich domach słuchaliśmy cumbii Fito Olivaresa”.
Griselda Olivares skomentowała, że ​​rodzina otrzymuje duże wsparcie od jego fanów w sieciach społecznościowych. „Grali muzykę (Olivaresa) na całym świecie” – powiedziała.

Wśród tych, którzy wysłali hołd, był Ed Gonzalez, szeryf hrabstwa Harris, w którym znajduje się Houston.

„Spoczywaj w pokoju, legenda, z którą wszyscy dorastaliśmy, Fito Olivares” – napisał Gonzalez na Twitterze. „Dzięki za muzykę”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź