Latin Grammy 2023 fot. latingrammy_com

Latin Grammy ogłasza zmiany, nowe kategorie na rok 2023


Aby uhonorować wszystkie wysiłki przemysłu muzycznego, Latin Grammys w edycji 2023 będą miały trzy nowe kategorie


Latin Grammys wprowadzają pewne zmiany i dodatki w 2023 roku, w tym nową dziedzinę pisania piosenek i kategorie, takie jak najlepszy autor tekstów roku i najlepszy piosenkarz oraz autor tekstów, ogłosiła we wtorek (21 marca) Latin Recording Academy.

Jest to część zobowiązania Akademii do „ewoluowania wraz z ciągle zmieniającym się krajobrazem muzycznym i jak najlepszego służenia swoim członkom, złożonym z twórców muzycznych i profesjonalistów”, powiedziała organizacja w komunikacie prasowym.

„Naszym priorytetem jest skuteczne reprezentowanie wszystkich twórców muzyki latynoskiej, którym służymy” — dodał dyrektor generalny Manuel Abud.

Wszystkie aktualizacje wchodzą w życie natychmiast podczas 24. dorocznej ceremonii rozdania Awards, która odbędzie się w listopadzie. Proces rejestracji na ten rok rozpoczyna się w czwartek (23 marca).


NOWE POLE I KATEGORIA GRAMMY LATIN

Najlepszy autor piosenek roku: jako część nowo utworzonej dziedziny pisania piosenek, ta nowa kategoria docenia doskonałość pisarską, zawód i sztukę pisania piosenek. Autorzy piosenek muszą mieć co najmniej sześć nowo napisanych piosenek, w których są uznawani za autorów lub współautorów piosenek i nie są wykonawcami, producentami ani inżynierami.

NOWE KATEGORIE NAGRÓD

Najlepsza piosenka piosenkarza i autora tekstów: aby kwalifikować się do tej nowej kategorii w dziedzinie piosenkarza i autora tekstów, single lub utwory muszą zawierać co najmniej 51% tekstów w języku hiszpańskim, portugalskim lub jakimkolwiek rodzimym dialekcie regionalnym i muszą pochodzić z zestawu nominowanego do Album piosenkarza i autora tekstów w danym roku.

Najlepszy występ miejski w języku portugalskim: ta nowa kategoria w dziedzinie języka portugalskiego jest wyrazem uznania dla ogromnej ilości muzyki miejskiej tworzonej w Brazylii i Portugalii. Single lub utwory mogą zawierać mieszankę stylów miejskich z innymi gatunkami, o ile dominuje charakter miejski.

DODATKOWE ZMIANY KATEGORII

Album Roku: Albumy z kategorii ogólnej muszą zawierać co najmniej 51% czasu odtwarzania nowo nagranego materiału. Przyznawany artyście, producentowi, technikowi, mikserowi, technikowi masteringu i autorowi tekstów 33% czasu odtwarzania albumu, jeśli inna osoba niż artysta otrzyma nagrodę.

Kategorie utworów: Obecnie wymagane jest podanie daty powstania przy zgłaszaniu produktu dla wszystkich kategorii utworów.

Nowe kryteria dla Najlepiej nagrany album: Nagroda przyznawana jest technikowi nagrania i technikowi miksowania, któremu przypisuje się co najmniej 33% albumu, oraz inżynierowi masteringu, któremu przypisuje się co najmniej 51% albumu w dziedzinie produkcji.

Wszystkie aktualizacje wejdą w życie podczas kolejnego dorocznego rozdania Latin Grammy Awards, które odbędzie się w listopadzie w Hiszpanii.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź