Jenni fot. ViX

Kim jest aktorka, która zagra w filmie biograficznym Jenni Rivera?


Zdjęcia do tej oryginalnej produkcji ViX rozpoczęły się w Bogocie w Kolumbii i zostaną zakończone w Los Angeles w Kalifornii


Dobra wiadomość dla fanów „La Diva de la Banda”ViX, Mucho Más Media i De Line Pictures ogłosiły rozpoczęcie produkcji „ (tytuł roboczy), autoryzowanej biografii życia i kariery zmarłej supergwiazdy  Rivera.

W główną rolę wcieli się , i tancerka  („Flamin' Hot”, „Gentefied”). Zdjęcia do tej oryginalnej produkcji ViX rozpoczęły się w Bogocie w Kolumbii i zostaną zakończone w Los Angeles w Kalifornii.

„Moje rodzeństwo i ja jesteśmy bardzo podekscytowani tym filmem biograficznym. Wiemy, że historia naszej matki będzie miała wpływ na przyszłe pokolenia. To było trudne zadanie, ale cieszymy się, że jedno z marzeń naszej matki się spełniło”, powiedziała w jednym z wywiadów Jacqie Rivera, córka i CEO Jenni Rivera Enterprises. „Chociaż wciąż nie przyzwyczailiśmy się, że ktoś gra naszą matkę, wierzymy, że Annie wykona świetną robotę”.

Premiera „Jenni”, prawdziwej historii o amerykańsko-meksykańskiej Jenni Rivera, uwielbianej piosenkarce, autorce tekstów, aktorce, producentce i działaczce na rzecz praw kobiet, będzie miała swoją premierę wyłącznie w ViX i wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych i Meksyku w tym roku.


Jenni fot. ViX
Jenni fot. ViX

„ViX jest zachwycony, że jest oficjalnym miejscem docelowym i dystrybutorem tej przejmującej historii o Jenni Rivera. Nasze zaangażowanie w ten projekt jest najważniejsze i wiemy, że razem z fantastycznym reżyserem i zespołem produkcyjnym stworzymy film, który zniewoli naszą publiczność” – powiedział Augusto Rovegno, starszy wiceprezes ViX Content, .

Autoryzowana biografia skupi się na Jenni, meksykańskiej Amerykance, która stała się najbardziej znaną wykonawcą regionalnej muzyki meksykańskiej na listach przebojów. Rozpoczynając karierę w swoim rodzinnym mieście Long Beach w KaliforniiJenni błyskawicznie zyskała sławę w muzycznym świecie, która trwała do kilku dni przed jej tragiczną i nagłą śmiercią.

„Jenni” pokaże również trudności, jakie miała w życiu osobistym, jak stała się artystką, którą wszyscy fani znają i kochają dzisiaj, oraz jak wytrwała i znalazła swoją wewnętrzną siłę. Ta historia o odporności i odwadze kładzie podwaliny pod sukces oraz imponującą spuściznę Jenni Rivera.

Na czele obsady stoi  („Flamin' Hot”, „Gentefied”) , która zagra Jenni Rivera, nieżyjącą już „Divę de la Banda”. González zagrała także w filmie fabularnym „Flamin' HotSearchlight, reżyserskim debiucie Evy Longorii, który ma się ukazać na platformie Hulu w czerwcu 2023 roku. González reprezentują Innovative Artists i Silver Lining Entertainment.

„To dla mnie ogromny zaszczyt zagrać esencję fenomenalnej ocalałej, jaką jest Jenni Rivera, która pomimo przeciwności losu nigdy nie była ofiarą i pokazała swoim córkom, rodzinie i publiczności, czym jest prawdziwa szlachetność, przebaczenie i autentyczność. i uwolniła nas wszystkich” – powiedziała Annie Gonzalez o swojej roli legendarnej Jenni Rivera. „Przesłanie Jenni w muzyce na temat feminizmu, praw obywatelskich i nonkonformizmu wyprzedzało czasy i stworzyło przestrzeń, w której wszyscy możemy poczuć się wzmocnieni. Przy wsparciu rodziny Rivera nie mogę się doczekać, aby pomóc stworzyć tę piękną historię i potężną spuściznę tego, co Jenni znaczy dla mnie i będzie znaczyć dla kobiet oraz Latynosów na całym świecie”.

„Annie jest wschodzącą młodą latynoską gwiazdą, z esencją Jenni w duszy i jest idealną osobą do zagrania Jenni Rivera. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia produkcji na początku 2023 roku” — powiedział producent Javier Chapa, Donald De Line i Phillipa Brauna.

Manuel Uriza („Narcos: Meksyk”, „Gentefied”, „Rambo: Ostatnia krew”) zagra Pedro Riverę, ojca Jenni i regionalnego meksykańskiego biznesmena muzycznego. Inni artyści dołączający do obsady filmu to Cinthya Carmona  („East Los High”, „Rush Hour”, „Greenhouse Academy”) jako Chiquis Rivera, , osobowość telewizyjna i najstarsza córka Jenni; Jero Medina („Narcos: Meksyk”, „Somos”) i Miguel Ángel García („The Long Game,” „Promised Land”), który zagra Trino Marína, pierwszego męża Jenni i ojca jej trójki najstarszych dzieci.

Reżyserią zajmie się Gigi Saúl Guerrero („Culture Shock”, „Bingo Hell”), a scenariusz napisał Shane McKenzie („Bingo Hell”, „La Quinceañera”). Javier Chapa i Phillip Braun z Mucho Más Media będą produkować wraz z Donaldem De Line z De Line Pictures. Jenni Rivera Enterprises będzie producentem wykonawczym filmu wraz z Annie González, Simonem Wise, Brucem Barshopem, Vincentem Cordero i Kristopherem Wynne.


Kim była Jenni Rivera?

Urodzona w Long Beach w Kalifornii Jenni Rivera była niezwykłym talentem, który zachęcał i inspirował swoich fanów na całym świecie poprzez swoją muzykę oraz działalność filantropijną, w tym jako rzeczniczka National Coalition Against Domestic Violence. Mówiła szczerze o swoim życiu i wyzwaniach związanych z byciem kobietą w muzyce i rozrywce, światach zdominowanych przez mężczyzn, a także o tym, jak wpłynęła na nią przemoc domowa i seksualna.

Jako zdobywczyni wielu wyróżnień, w tym wielu nagród Billboard Music Awards, 22 nagród Billboard Latin Music Awards, 18 nagród Lo Nuestro i czterech nominacji do Latin Grammy, Rivera jest znana nie tylko jako jedna z najlepiej sprzedających się regionalnych meksykańskich artystów muzycznych wszechczasów, ale także za rolę, jaką odegrała w ustanawianiu nowych precedensów kulturowych, wkraczając w „banda”, gatunek zdominowany przez mężczyzn, a ostatecznie w muzykę pop, w której była silnie obecna nawet po śmierci. 

Rivera zginęła w katastrofie lotniczej w 2012 roku. 

źródło: Informador.mx

Udostępnij

Zostaw odpowiedź