Pedro Pascal (foto HBO Max Last of us)

Złożona sytuacja, przez którą Pedro Pascal musiał przejść w dzieciństwie


Gwiazda musiała uciekać z rodzinnego kraju ze względu na kontekst polityczny, co do dziś wspomina z wielkim wzruszeniem


José Pedro Balmaceda Pascal, lepiej znany po prostu jako , jest jednym z ów chwili. Jego udział w odnoszących sukcesy serialach The Mandalorian i Last of Us sprawił, że chilijski znalazł się na ustach wszystkich. 

Oczywiście aktor nie zaczynał niedawno, ale od lat objeżdża różne plany filmowe i telewizyjne, z udziałem w ważnych filmach, takich jak Władcy umysłów (The Adjustment Bureau) czy Kingsman: The Golden Circle (Kingsman: Złoty krąg), jednak popularność jego najnowszych produkcji, a także Ważna rola, jaką odgrywa w obu, zwiększyła wykładniczo jego widoczność. 

Urodzony w Santiago de Chile, stolicy południowoamerykańskiego kraju, w 1975 roku mały Jose Pedro musiał przejść przez skomplikowane sytuacje polityczne. W tamtych latach u władzy był już oficer wojskowy Augusto Pinochet, odpowiedzialny za trwający 17 lat zamach stanu z 1973 roku. Rodzice Pedro byli zwolennikami Salvadora Allende, socjalistycznego prezydenta, który został obalony w 1973 roku. Z tego powodu i za późniejszy sprzeciw wobec krwawej dyktatury wojskowej Pinocheta byli prześladowani przez wojsko i musieli udać się na wygnanie do Danii, gdzie uzyskali azyl polityczny. 


Pedro Pascal (foto HBO Max Last of us)
(foto HBO Max Last of us)

Jednak to nie w kraju skandynawskim rodzina zdecydowała się na założenie bazy. Wkrótce potem postanowili przenieść się do Stanów Zjednoczonych, kraju, w którym mały Pedro rozpoczął karierę aktorską, przechodząc przez różne sztuki, aż zaczął dostawać małe role w telewizji, która wkrótce dostrzegła talent aktora i powierzyła mu coraz ważniejsze role. 

Ta sytuacja, której doświadczył jako dziecko, nie jest mu obca. Podczas prezentacji w Saturday Night Live , nocnym programie par excellence w Ameryce Północnej, nie wahał się wspomnieć o swojej matce, wygłaszając krótkie przemówienie otwierające. Po serii żartów na temat swoich bohaterów i fanów skomentował, że urodził się w Chile i musiał udać się na wygnanie w wieku zaledwie 9 miesięcy, uciekając przed Pinochetem. W tym momencie głos mu się załamał, gdy dziękowała swojej matce, Verónice Pascal. Była jego głównym wsparciem w dzieciństwie, będąc również jedną z najbardziej dotkniętych sytuacją polityczną, ponieważ była krewnym Andrésa Pascala Allende, przywódcy Movimiento de Izquierda Revolucionaria, który musiał zejść do podziemia na ponad dekadę. 

Na koniec warto przypomnieć, że Pascal publicznie poparł Gabriela Boricia, który jest dziś prezydentem Chile, centrolewicowego kandydata, którego celem była zmiana szeregu pierwotnych nierówności, których kraj nigdy nie był w stanie rozwiązać po powrocie do demokracji, m.in. jej konstytucji, sporządzonji w 1980 r., za rządów de facto Pinocheta. 

W ten sposób Pedro Pascal przeszedł w dzieciństwie szereg trudności, które niewątpliwie uczyniły go silniejszym na dziś, aby móc pozycjonować się jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w rozległym świecie audiowizualnym w Stanach Zjednoczonych. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź