Billboard femeninos 2023 (źródło billboard.com)

Rosalía otrzyma nagrodę Productora del Año podczas gali Billboard femeninos 2023


Rosalía stała się jedną z wielkich postaci przemysłu muzycznego, a teraz idzie o krok dalej dzięki tej ważnej nagrodzie Billboard Awards


Rosalía nadal odnosi sukces za sukcesem. Teraz hiszpańska odbierze nagrodę dla Producenta Roku na gali 2023, którą 1 marca wręczy Billboard. 

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy uhonorować Rosalię tą nagrodą i docenić jej pracę za kulisami jej studia nagraniowego, aby ożywić jej wizję” – powiedziała dyrektor redakcji Billboard, Hannah Karp, w środę w komunikacie prasowym. Nagrody , które przyznawane są od 2007 roku, honorują pracę artystek, twórczyń, producentek i kobiet wykonawczych, które w ostatnich latach wniosły nowe pomysły do ​​przemysłu muzycznego.

Hiszpańska została wybrana po przeanalizowaniu jej „licznych i innowacyjnych hitów”, które są w stanie „zatrzeć” granicę między gatunkami muzycznymi i zaoferować „coś nieoczekiwanego”, zgodnie z organizacją tych nagród. Podobnie w Billboard podkreślili „fenomenalną zdolność wokalną” autorki „Motomami” do łączenia „ponadczasowych stylów muzycznych z Hiszpanii z R&B, hip-hopem lub współczesnymi rytmami latynoamerykańskimi i elektronicznymi”.

Od czasu wydania albumu „El Mal Querer” (2018) Rosalía nie przestaje odnosić sukcesów, które uczyniły ją jedną z głównych latynoskich postaci nowego pokolenia i przyniosły jej długą listę wyróżnień, wśród których ma już 12 Latin Grammy i dwa gramofony w anglosaskiej wersji tych nagród.

Jej najnowszy album „Motomami” spotkał się w zeszłym roku ze znakomitym przyjęciem krytyków, tygodniami dominował na listach przebojów na platformach takich jak Spotify i pozwolił artystce wyruszyć w ogromną światową trasę po Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie. Ivy Queen, Becky G, SZA, Lana del Rey i Doechii to inne postacie, które również zostaną uhonorowane podczas gali , na której mistrzem ceremonii będzie aktorka i pisarka Quinta Brunson.

Kolejną osobowością, która zostanie nagrodzona i również wystąpi, będzie Niemka Kim Petras, która zaledwie dwa tygodnie temu została pierwszą artystką trans, która zdobyła nagrodę Grammy. Billboard zapewnił, że w tej nowej edycji zamierzają odzwierciedlić swoje „zaangażowanie” w zwiększanie „widoczności” niebinarnych kobiet i producentów muzycznych.

Gala odbędzie się 1 marca w YouTube Theatre w dzielnicy Los Angeles w Hollywood, a bilety są już w sprzedaży w cenach od 85 do 275 USD.

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź