Premio_Lo_Nuestro_2023 (UNIVISION)

Prince Royce, Gloria Trevi i inni wystąpią na Premio Lo Nuestro 2023


Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czwartek, 23 lutego


ujawniło pierwszą grupę wykonawców, która wystąpi na scenie podczas 35. dorocznej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 23 lutego. Potwierdzeni artyści to  i Lupita Infante  Wystąpią również gospodarze  i Sebastián Yatra .

W tym roku Yatra prowadzi listę nominacji z 10 nominacjami. Wpisy kolumbijskiego artysty obejmują kategorie: artysta roku ze wszystkich gatunków, piosenka roku i album roku. Jest także nominowany do trasy koncertowej roku i innych kategorii popowych. 

Tuż za nim uplasowali się Bad Bunny, Camilo, Becky G i  Grupo Firme, z których każdy otrzymał po dziewięć; miejskie nazwiska Maluma, Daddy Yankee i Ozuna mają po osiem. Rauw Alejandro i Rosalía  remisują z siódemką, a także Carin León, Karol G, Carlos Vives i J Balvin.

W sumie w 39 kategoriach nominowanych jest 192 artystów z różnych środowisk muzycznych. Nominacje do opierają się na audycjach radiowych Uforia w okresie kwalifikacyjnym od 1 października 2021 r. do 30 września 2022 r. Na tej liście uwzględniono również liczbę transmisji strumieniowych i ocenę komitetu ekspertów ds. muzyki i rozrywki. 

Tegorocznym motywem przewodnim jest „El Mundo Es Lo Nuestro” (lub Świat jest nasz), a program – prowadzony wspólnie przez Yatrę, Rubio, osobowość telewizyjną Alejandrę Espinozę i Adriána Uribe z nocnego programu Univision  De Noche Pero Sin Sueño – będzie transmitowany na żywo w czwartek, 23 lutego. Będzie nadawany równolegle w Galavisión w USA i Canal 5 w Meksyku. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź