Latin Grammy w Hiszpanii w swojej pierwszej edycji poza Stanami Zjednoczonymi


Następna edycja Latin Grammys odbędzie się w południowej Hiszpanii, po raz pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi, podała w środę organizacja


Dyrektor generalny Latin Recording Academy, Manuel Abud, oraz prezydent Andaluzji, regionu w południowej Hiszpanii, ogłosili to w Sewilli.

„To, że po raz pierwszy opuszczą Stany Zjednoczone, jest powodem do szczególnego świętowania, a jakie jest lepsze miejsce do świętowania niż Andaluzja” – powiedział Abud.

Uroczystość odbędzie się w listopadzie – wyjaśnił prezydent Andaluzji Juan Manuel Moreno. Na razie nie ujawniono ani daty, ani miasta, które będzie gospodarzem.

Andaluzja ma popularne destynacje turystyczne, takie jak Sewilla, Granada, Kordoba i Malaga. Decyzja o miejscu będzie należeć do organizatorów, dodał Moreno.

Pierwsza gala odbyła się w Los Angeles w 2000 roku. W 2022 roku w Las Vegas hiszpańska piosenkarka Rosalía wygrała album roku za „Motomami”.


Od kilku lat obchody Latin odbywają się i są transmitowane na żywo z miasta Las Vegas w stanie Nevada w Stanach Zjednoczonych, a teraz, wraz z ich przybyciem do Andaluzji, po raz pierwszy będą świętować poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Trzeba pamiętać, że Latin odbywały się także w Miami, raz w Houston, a raz w Nowym Jorku. Podczas pandemii miejsca w krajach takich jak Meksyk i Argentyna służyły jako gospodarze niektórych prezentacji, ale nigdy całej ceremonii.

Ze swojej strony Abud wspomniał Billboardowi, że rozważają Sewillę jako miejsce 24. Latin Grammy Awards, która odbędzie się w listopadzie tego roku, ale wciąż omawiają szczegóły produkcji ze swoimi partnerami Televisa-Univision.

miała przedstawicieli muzycznych, którym Akademia przyznała tytuł Człowieka Roku w swoich edycjach, takich jak Alejandro Sanz (2017), Joan Manuel Serrat (2014) i Miguel Bosé (2013).

Udostępnij

Zostaw odpowiedź