Ariadne Díaz przypomniała sobie telenowelę, w której chciała zagrać, ale ostatecznie przypadła ona innej aktorce.
Meksykanka wyróżniała się w różnych projektach jako bohaterka, ale była jedna, której pragnęła.
Chodzi o odnoszącą sukcesy telenowele Antes muerta que Lichita, wyprodukowaną przez Rosy Ocampo w 2005 roku.

Podczas niedawnego wywiadu z Chema Cortés dla Noveleando aktorka zapewniła, że wezwali ją do castingu i była bardzo podekscytowana tą postacią oraz rolą, ale kilka dni później poinformowano ją, że wybrano Maite Perroni.
„Samego projektu nie znałam zbyt dobrze, ale chciałam tam pracować, ponieważ działy się tam skomplikowane sytuacje w moim życiu, więc udałam się na casting. W tym momencie przypominam sobie, że robiłam casting i byłam bardzo podekscytowana. Byłam w dość trudnym momencie akurat” – powiedziała.
„I w końcu pamiętam, że właśnie leciałam samolotem, tak przed startem, a Rosy dzwoni do mnie, za co jestem bardzo wdzięczna za uprzejmość powiedzenia mi tego „nie zostałaś ”- dodała.
Artystka wspomniała również, że producent powiedział jej, że szukają kobiety „słodszej”.
„Pamiętam, że Rosy powiedziała mi w tamtym momencie, że grupa fokusowa pokazała, że chcą, żeby była słodszą kobietą i postrzegają mnie jako silną kobietę. I pomyślałem sobie: „Ojej, czuję, że jestem całkiem słodka” – wspomina.
Nadeszła kolejna szansa
Jakiś czas po otrzymaniu tego ’nie’, Ariadne Díaz zagrała w La Doble Vida de Estela Carrillo, telenoweli, która odniosła sukces w momencie premiery.
„Bardzo mi odpowiadało, że doceniają mnie raczej jako silną kobietę, ponieważ najlepsze projekty, jakie miałam w karierze, zostały mi przez to właśnie dane i dotyczyły one właśnie siły, odwagi i pazura” – powiedziała.