Jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe?


Najlepsza odpowiedź na pytanie o ty, jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe brzmi: po kolei! Jeśli chcesz naprawdę odżywiać się lepiej, zdrowiej, a dziś Twoje przyzwyczajenia i jadłospis są fatalne, to zła wiadomość jest taka, że nie da się Ciebie szybko zmienić we wzór cnót, jeśli chodzi o nawyki żywieniowe, ale dobra wiadomość jest taka, że i na to są sposoby.

Tania dieta pudełkowa Warszawa: zdrowe nawyki na wyciągnięcie ręki

Diety pudełkowe kojarzą się głównie z wygodą. Zamawiający po prostu dostaje jedzenie pod drzwi i przez cały dzień nie musi się martwić o swoje posiłki. To prawda, to bardzo ważna zaleta cateringu dietetycznego, ale trzeba też wziąć pod uwagę inny kontekst: dieta pudełkowa kształtuje w nas zdrowe nawyki żywieniowe. Jemy śniadanie (zamiast papierosa i kubka kawy). Nie jesteśmy zbytnio głodni w ciągu dnia – posiłek można zjeść w kilka minut podczas krótkiej przerwy i nie czekamy głodni do końca dnia w pracy, by następnie wszystko nadrobić podczas kolacji. Mamy mniej więcej równy poziom energii w ciągu dnia. To wszystko sprawia, że nasz organizm jest zachwycony. Czujemy się lepiej i łatwiej jest nam później nadal pamiętać chociażby o śniadaniu.

Skąd się biorą złe nawyki żywieniowe?

Nasze kiepskie nawyki żywieniowe mogą mieć wiele źródeł, raczej nie są naszym świadomym wyborem, którego się trzymamy, a wynikiem okoliczności. Oto kilka z nich:

  • Brak czasu. Żyjemy w ciągłym biegu, pośpiech towarzyszy nam niemal każdego dnia, wobec czego często albo całkiem rezygnujemy z posiłków (rano wybiegamy do pracy bez śniadania), albo jemy w pośpiechu.
  • Brak planowania. Brak czasu można naprawić lepszym planowaniem i przygotowywaniem choćby części posiłków czy robieniem zakupów z wyprzedzeniem. Jednak kiedy borykamy się z ciągłym zmęczeniem i stresem, również planowanie posiłków staje się męczącym zadaniem.
  • Przekonanie o tym, że zdrowa dieta musi być droga. Tani catering dietetyczny Warszawa może pomóc zmienić to przekonanie. Poza tym warto spojrzeć na temat od tej strony: ile może nas kosztować utrata zdrowa? Warto choć spróbować przez chwilę cateringu, by przetestować nowe, nietypowe smaki czy ciekawe potrawy. Wiele z nich można przygotować samodzielnie bardzo szybko. Czas, w którym będziemy korzystać z diety pudełkowej, można też przeznaczyć na planowanie samodzielnego przygotowywania posiłków.

Dieta pudełkowa Warszawa tanio: dlaczego warto spróbować?

Wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli mamy na głowie mnóstwo innych obowiązków. Dobrze jest na początku zidentyfikować najważniejsze nawyki żywieniowe, zastanowić się, co nas powstrzymuje przed ich wprowadzeniem, następnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możemy te przeszkody usunąć?

Tania dieta pudełkowa Warszawa jest o tyle dobrym rozwiązaniem, ze za jednym zamachem usuwa co najmniej kilka przeszkód stojących na drodze do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki cateringowi dietetycznemu nie musimy poświęcać czasu na przygotowanie posiłków, na zakupy, na wyszukiwanie i testowanie zdrowych przepisów czy na zmywanie po gotowaniu. To naprawdę dużo wolnego czasu.

Tani catering dietetyczny wyręcza nas też w planowaniu posiłków (tym zajmują się dietetycy) i planowaniu zakupów. Budzisz się rano, a pyszne śniadanie czeka już pod drzwiami. To naprawdę ogromne ułatwienie w tym, by każdego ranka nie wychodzić do pracy z pustym żołądkiem. Dzięki diecie pudełkowej możesz sprawdzić, jak będziesz się czuć po tygodniu czy dwóch zdrowego odżywiania. Może poczujesz przypływ energii i chęć, by ten stan zachować na jak najdłużej?

Dieta pudełkowa Warszawa: tanio znajdziesz inspiracje

Czas na diecie pudełkowej możesz wykorzystać na lepsze przygotowanie się do prowadzenia zdrowego trybu życia. Każdy posiłek może być dla Ciebie inspiracją, niektóre przepisy będą pomysłowe, a przy tym wyjątkowo łatwe do skopiowania w domowych warunkach. Możesz spróbować samodzielnie je odtworzyć, wówczas będziesz o krok od poprawy swojego jadłospisu już na stałe.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź