Czytanie globalne – jak zacząć naukę?


Jesteś świeżo upieczonym rodzicem i zastanawiasz się, kiedy nadejdzie najodpowiedniejszy moment, aby rozpocząć naukę swojego dziecka? Nie czekaj na niego dłużej, bo on już nadszedł. W naszym artykule przybliżymy Ci bardzo efektywną metodę nauki czytania, która przynosi niesamowite efekty. Zostań z nami i dowiedz się, kim był Glenn Doman oraz jak zachęcić Twoje dziecko do poznawania liter.

„Zabawa w czytanie” według Domana

Poznając metodę czytania globalnego, trudno przejść obojętnie obok stwierdzenia, że jest ona odpowiednia dla dzieci od pierwszych chwil życia. Być może niektórzy uznają to za absurd, bo czy jest sens uczenia niemowlaka liter, skoro on i tak ich nie rozumie. Glenn Doman udowodnił, że jest.

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie

Wystarczy, że u dziecka rozwinął się już wzrok i słuch. Te dwa zmysły są bowiem kluczowe do nauki czytania. Faktem jest, że gdyby próbować szkolnych metod poznawania elementarza, nie mogłoby być mowy o sukcesie. To dlatego, że taki maluch nie odnalazłby się w zawiłościach językowych. Metoda zaproponowana przez Glenna Domana jest dużo bardziej przystępna, intuicyjna i naprawdę efektywna.

Przełam stereotypy – naucz swoje dziecko czytać!

Przyjęło się, że nauka czytania zarezerwowana jest dla dzieci szkolnych. Nic bardziej mylnego. Dzisiejszy świat jest dynamiczny, a osiągnięcie sukcesu wiąże się z wykonaniem pracy własnej. Wbrew pozorom nie musi być to uciążliwe, a tym bardziej obciążające. Wystarczy wiedzieć, od czego zacząć.

Od czego zacząć naukę czytania globalnego?

W internecie znajduje się na jej temat wiele informacji, ale nie wszystkie mają pokrycie w faktycznej metodzie. Stąd lepiej zaopatrzyć się w sprawdzone pakiety do nauki. Są one dostępne w dobrych e-sklepach takich jak m.in. https://www.wczesnaedukacja.pl. Zaopatrując się w pomoce naukowe, bez problemu zachęcisz swoją pociechę do codziennych treningów. Staną się one przyjemnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Nim się obejrzysz, Twoje dziecko stanie się prawdziwym molem książkowym. To natomiast da mu lepszy start w przyszłość!

Udostępnij

Zostaw odpowiedź