Premios Goya 2023:  poznaj wszystkie nominowane filmy


Akademia Filmowa podała już do publicznej wiadomości listę kandydatów do


Hiszpański festiwal filmowy pomału się rozkręca. Kilka dni temu odkryliśmy, że galę poprowadzi dwóch aktorów to teraz poznamy nominowanych do edycji w 2023 r. Z tego powodu rankiem 1 grudnia Nora Navas i Blanca Portillo ze wzruszeniem odczytały nazwiska tegorocznych kandydatów.

Akademia Filmowa zbierze szczęśliwców 19 grudnia na zwykłej imprezie, abyśmy mogli wszystkich ujrzeć, a kluczowe wydarzenie odbędzie się 11 lutego w Sewilli, kiedy zarówno oni, jak i widzowie poznają nazwiska zwycięzców. Tymczasem, aby nikt się nie pogubił, przygotowaliśmy całe zestawienie ów nominowanych w poszczególnych kategoriach. 

Tutaj masz wszystkich nominowanych do Awards 2023.



: poznaj wszystkich nominowanych



Najlepszy

  • Alcarràs
  • As bestas
  • Cinco lobitos
  • La maternal
  • Modelo 77

Najlepsza reżyseria

  • Carla Simón – Alcarrás
  • Rodrigo Sorogoyen – As bestas
  • Pilar Palomero – La maternal
  • Carlos Vermut – Mantícora
  • Alberto Rodríguez – Modelo 77

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Alcarràs
  • As bestas
  • Cinco lobitos
  • Mantícora
  • Modelo 77

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • Cerdita
  • Irati
  • Los renglones torcidos de Dios
  • No mires a los ojos
  • Un año, una noche

Najlepszy pierwszoplanowy

  • Denis Ménochet – As bestas
  • Luis Tosar – En los márgenes
  • Nacho Sánchez – Mantícora
  • Javier Gutiérrez – Modelo 77
  • Miguel Herrán – Modelo 77

Najlepsza pierwszoplanowa

  • Marina Foïs – As bestas
  • Laia Costa – Cinco lobitos
  • Anna Castillo – Girasoles silvestres
  • Bárbara Lennie – Los renglones torcidos de Dios
  • Vicky Luengo – Suro

Najlepszy drugoplanowy

  • Diego Anido – As bestas
  • Luis Zahera – As bestas
  • Ramón Barea – Cinco lobitos
  • Fernando Tejero – Modelo 77
  • Jesús Carroza – Modelo 77

Najlepsza drugoplanowa

  • Marie Colomb As bestas
  • Carmen Machi – Cerdita
  • Susi Sánchez – Cinco lobitos
  • Penélope Cruz – En los márgenes
  • Ángela Cervantes – La maternal

Najlepszy nowy aktor

  • Albert Bosch – Alcarràs
  • Jordi Pujol Dolcet – Alcarràs
  • Miquel Bustamante – Cinco lobitos
  • Christian Checa – En los márgenes
  • Telmo Irureta – La consagración de la primavera

Najlepsza nowa aktorka

  • Anna Otín – Alcarràs
  • Laura Galán – Cerdita
  • Luna Pamiés – El Agua
  • Valeria Sorolla- La consagración de la primavera
  • Zoe Stein – Mantícora

Najlepszy nowy reżyser

  • Carlota Pereda – Cerdita
  • Alauda Ruiz de Azúa- Cinco lobitos
  • Elena López Riera – El agua
  • Juan Diego Botto – En los márgenes
  • Mikel Gurrea – Suro

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • Amanece la noche más larga
  • Amarradas
  • La prima cosa
  • La primavera siempre vuelve
  • Loop

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

  • Dancing with Rosa
  • La gàbia
  • Maldita. A love song to Sarajevo
  • Memoria
  • Trazos del

Najlepszy krótkometrażowy film fabularny

  • Arquitectura emocional 1959
  • Chaval
  • Cuerdas
  • La entrega
  • Sorda

Najlepsza oryginalna

  • ’En los márgenes’ Edu Cruz y María Rozalén (En los márgenes)
  • Aránzazu Calleja… (Irati)
  • ’Un paraíso en el sur’ por (La vida Chipén)
  • ’Sintiéndolo mucho’ – Joaquín Sabina y Leiva (Sintiéndolo mucho)
  • ’Batalla’ por (Unicorn Wars)

Najlepsza oryginalna

  • As bestas
  • Irati
  • Las niñas de cristal
  • Los renglones torcidos de Dios
  • Modelo 77

Najlepszy kierunek produkcji

  • Alcarràs
  • As bestas
  • Cerdita
  • Cinco lobitos
  • Modelo 77

Najlepszy makijaż i fryzura

  • As bestas
  • Cerdita
  • La piedad
  • Los renglones torcidos de Dios
  • Modelo 77

Najlepsze kostiumy (jedyna kategoria z 6 nominacjami)

  • As bestas
  • Irati
  • La piedad
  • Los renglones torcidos de Dios
  • Modelo 77
  • Malnazidos

Najlepszy kierunek artystyczny

  • Alcarràs
  • As bestas
  • La piedad
  • Los renglones torcidos de Dios
  • Modelo 77

Najlepsze efekty specjalne

  • 13 exorcismos
  • As bestas
  • Irati
  • Malnazidos
  • Modelo 77

Najlepszy montaż

  • Alcarràs
  • As bestas
  • Cinco lobitos
  • Modelo 77
  • Un año, una noche

Najlepszy dźwięk

  • Alcarràs
  • As bestas
  • Cinco lobitos
  • Modelo 77
  • Un año, una noche

Najlepsza kinematografia

Najlepszy film iberoamerykański

  • 1976 (Chile)
  • Argentina, 1985 (Argentina)
  • La jauría (Colombia)
  • Noche de fuego (México)
  • Utama (Bolivia)
Sprawdź także  Umiera Flor Silvestre, ikona muzyki i performansu w Meksyku

Najlepszy film europejski

  • Belfast – Kenneth Brannagh (Reino Unido)
  • Fue la mano de Dios – Paolo Sorrentino (Italia)
  • La peor persona del mundo (Noruega)
  • Las ilusiones perdidas (Francia)
  • Un pequeño mundo (Bélgica)

Najlepszy film dokumentalny

  • A las mujeres de España
  • El sostre groc
  • Labordeta, un hombre sin más
  • Oswald. El falsificador
  • Sintiéndolo mucho – Fernando León de Aranoa

Najlepszy film animowany

  • Black is Beltza II: Ainhoa
  • Insperctor Sun y la maldición de la viuda negra
  • Los demonios de barro
  • Tadeo Jones 3. La tabla esmeralda
  • Unicorn Wars
Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź