Nominowany do 6 nagród Goya, film oparty na książce Torcuato Luca de Tena trafił do serwisu Netflix po wejściu do kin. Opowiemy Wam wszystko o obsadzie i fabule „Krzywych linii Boga”
Kiedy czytelnik ma do czynienia z powieścią, często nadaje bohaterom głos i twarz, przenosząc w jakiś sposób linie tekstu na obrazy. Kiedy więc to samo ćwiczenie staje się rzeczywistością w postaci serialu lub filmu, budzi duże zainteresowanie fanów pierwowzoru. Tak właśnie stało się w 2022 roku z jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku, niezwykle interesującą i intrygującą historią, którą proponuje nam Los renglones torcidos de Dios / Krzywe linie Boga. Film pojawił się na Netflix po przejściu przez kina w piątek, 9 grudnia.
Film wyreżyserowany przez Oriola Paulo na podstawie scenariusza, który napisał wraz z Guillem Clua i Larą Sendim, jest adaptacją powieści Torcuato Luca de Tena pod tym samym tytułem. Co ciekawe, nie jest to pierwsza filmowa wersja tej książki, ponieważ kolejna, wyreżyserowana przez Tulio Demicheli, została wydana w 1983 roku przy współpracy samego autora, Luca de Tena, przy pisaniu scenariusza.
Film przenosi na ekran pasjonującą historię Alice Gould, prywatnej detektyw, która trafia do szpitala psychiatrycznego symulując paranoję. Jej celem jest zebranie dowodów sprawy, nad którą pracuje: śmierci więźnia w niejasnych okolicznościach. Jednak rzeczywistość, z którą przyjdzie jej się zmierzyć w zamknięciu, przerośnie jej oczekiwania i postawi pod znakiem zapytania jej zdrowie psychiczne. Nieznany i ekscytujący świat pojawi się przed jej oczami.
Krzywe linie Boga: obsada najnowszego projektu Netflix
W niedawnej adaptacji Los renglones torcidos de Dios oprócz doskonale przeplatanej i adaptowanej historii, przeniesiono wiarygodne obrazy, a do tego znakomitą obsadę, więc projekt musiał odnieść sukces. Nic dziwnego, że bohaterka została nominowana do nagrody Goya dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Barbara Lennie (El desorden que dejas) dźwiga ciężar jednej z najbardziej złożonych postaci w filmie, niezwykłej Alice Gould, której rola w filmie jest w stanie wygenerować najbardziej intrygującą fabułę.
Chociaż prawdą jest, że gra osadzona w fabule wokół zdrowia psychicznego nie byłaby możliwa bez „antagonistycznej” pracy Eduarda Fernándeza (La zona). Dialektyczny i aktorski pojedynek tej dwójki mistrzów interpretacji w Hiszpanii pozwala im wykorzystać zakamarki ludzkiej psychiki do stworzenia intrygi, na jaką zasługuje ten thriller z otwartym zakończeniem.
Loreto Mauleón (Patria), Pablo Derqui (Pulsaciones), Javier Beltrán (El inocente), Federico Aguado (Inés del alma mía), Lluís Soler (Apaches), Adelfa Calvo (Amar es para siempre), Dafnis Balduz (Cuéntame cómo pasó) i debiutujący Samuel Soler uzupełniają bardzo udaną obsadę Los renglones torcidos de Dios, która zgromadziła łącznie 6 nominacji do nagrody Goya tego roku. Wydaje się, że krytycy po raz kolejny popierają tę historię, która sprawia, że książka i film to dwa wyjątkowe dzieła, które nie tylko chwytają czytelnika-widza, ale także zmuszają do refleksji dzięki swojemu zakończeniu.