Christina Aguilera, Karol G, Maná, Alejandro Fernández i Camilo potwierdzeni na Viña del Mar


Bilety na chilijskie wydarzenie, które zaplanowano na 19-24 lutego, są już w sprzedaży


Ruszyła sprzedaż biletów na 62. edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki . Komitet organizacyjny chilijskiego wydarzenia ogłosił, że bilety dla szerokiej publiczności będzie można kupować od środy (30 listopada) na stronie PuntoTicket.

Festival de Viña 2023 zaplanowano na 19-24 lutego i wezmą w nim udział wielkie gwiazdy latynoskie, w tym  i , którzy zostali już potwierdzeni ze swoimi występami. Kolejni artyści zostaną ogłoszeni wkrótce.

„Bilety będą imienne. Oznacza to, że każdy bilet będzie miał przypisaną nazwę i trasę od 10 lutego 2023 roku do godziny 11:00 każdego dnia festiwalu, a nie w momencie zakupu” – czytamy w komunikacie festiwalu. Ceny zaczynają się od 34 500 chilijskich peso (około 38 USD) plus opłata za obsługę.

Rozpoczęty w 1960 roku Międzynarodowy Festiwal Piosenki odbywa się corocznie w Quinta Vergara, amfiteatrze na 15 000 miejsc, znajdującym się w chilijskim mieście Viña del Mar, na środkowym wybrzeżu Valparaíso.

W ciągu pięciu dni wydarzenie obejmuje mieszankę supergwiazd, wschodzących piosenkarzy i lokalnych artystów rywalizujących o srebrne, złote i platynowe „Gaviotas”, nazwa nagród. O tych nagrodach decyduje jury przy pomocy widzów z domów, choć tak zwany „potwór” – publiczność obecna na Quinta Vergara – niewątpliwie ma ogromną siłę oddziaływania swoimi owacjami i okazjonalnym buczeniem.

Festiwal Viña del Mar dociera do milionów widzów na całym świecie. W przyszłym roku będzie emitowany w Chile na kanałach TVN i Channel 13 oraz będzie dostępny w całej Ameryce Łacińskiej na kanale STAR Channel i platformie streamingowej Star+ .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź