Bad Bunny y Karol G fot. Instagram

Bad Bunny i Karol G należą do najczęściej streamowanych artystów latynoskich na Spotify w 2022 roku


Raper jest najczęściej streamowanym artystą platformy na całym świecie trzeci rok z rzędu


Trzeci rok z rzędu  był najczęściej streamowanym artystą na świecie w , teraz w roku, ogłosił streamer muzyczny w środę (30 listopada). Podczas gdy artysta z Puerto Rico w zeszłym roku nie miał albumu wśród pięciu najczęściej odtwarzanych strumieniowo na platformie, tym razem jego Un Verano Sin Ti kończy rok jako najczęściej odtwarzany album na świecie i najczęściej odtwarzany w Stanach Zjednoczonych, pokonując Harry'ego Stylesa i Oliwię Rodrigo.

W kategorii utworów najczęściej odtwarzanych strumieniowo prowadzi „As It Was” Stylesa, ale Bunny umieścił dwa utwory w pierwszej piątce: „Me Porto Bonito” z Chencho Corleone i „Tití me Preguntó” na odpowiednio 4. i 5. miejscu.

Poza najczęściej streamowanymi latynoskimi artystami na w roku są: J Balvin, Rauw Alejandro, Daddy Yankee i ., z niewielkimi różnicami w kolejności między Stanami Zjednoczonymi a światem. Podczas gdy Balvin zajął drugie miejsce w streamach w USA, Alejandro pokonał go na całym świecie, z Yankee na 4. miejscu i na 5. miejscu.

Wykonawczyni „Provenza” trzeci rok z rzędu była najczęściej streamowaną latynoską artystką na świecie. Za nią uplasowały się Shakira i Rosalía, a na miejscach odpowiednio 4 i 5 uplasowały się artystki latynoamerykańskie: Camila Cabello i Selena Gomez.

W sumie na liście 50 najczęściej streamowanych artystów na świecie znajduje się 10 artystów latynoskich: Rauw Alejandro jest 11. najczęściej odtwarzanym artystą roku, a za nim plasują się: J Balvin (nr 19), Daddy Yankee (nr 25) i Karol G ( #27). Dodatkowi artyści z pierwszej pięćdziesiątki to Ozuna (nr 38), Anuel AA (nr 39), Feid (nr 48), Bizarrap (nr 49) i Lin-Manuel Miranda (nr 50).

Oto rankingi latynoskie Spotify na koniec roku:

Najczęściej odtwarzani artyści na całym świecie 

 1. Bad Bunny
 2. Taylor Swift
 3. Drake
 4. The Weeknd 
 5. BTS

Najczęściej odtwarzani artyści latynoscy na całym świecie 

 1. Bad Bunny 
 2. Rauw Alejandro
 3. J Balvin
 4. Daddy Yankee
 5. Karol G

Najczęściej odtwarzane latynoskie artystki na całym świecie 

 1. Karol G 
 2. Shakira
 3. Rosalia
 4. Camila Cabello
 5. Selena Gomez
Udostępnij

Zostaw odpowiedź