A plena luz el caso Narvarte fot. Netflix

W pełnym świetle dokument Netflix, który szuka sprawiedliwości w sprawie Narvarte – ZWIASTUN


wyreżyserowany przez Alberto Arnauta Estradę i wyprodukowany przez Diego Enrique Osorno pojawi się na już w grudniu


/  ujawnia dowody korupcji i tuszowanie śledztwa w sprawie zabójstwa pięciu osób w dzielnicy Narvarte w Meksyku w 2015 roku.

Dokument bada błędy popełnione przez meksykańskie władze w sprawie Narvarte, wyjaśniając w ten sposób morderstwo fotoreportera Rubéna Espinosy i czterech kobiet, co wstrząsnęło dziennikarstwem w tym kraju.

„Od początku dokument skupiał się na przywróceniu tym ludziom godności, którą odebrała im władza. Jest to krytyka meksykańskiego systemu egzekwowania prawa, ponieważ ma on poważne braki, wystarczająco duże, aby władze potraktowały je poważnie. Żeby wykazali chęć dotarcia do sedna sprawy – zapewnia Arnaut.


Co się stało w Narvarte?

W zamieszkałej przez klasę średnią dzielnicy Mexico City 31 lipca 2015 r. trzech mężczyzn weszło do mieszkania, w którym byli: Espinosa, aktywistka Nadie Vera, jej współlokatorki Mile Martín i Yessenia Quiroz oraz pomoc domowa: Alejandra Negrete.

Według meksykańskich mediów mężczyźni, którzy samowolnie weszli do domu rodzinnego, zakneblowali, pobili i zamordowali pięć osób.

Dziś, siedem lat po przerażającym ataku, wskazują na możliwe tuszowanie śladów przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa państwa lub grupy przestępcze, które mogły uczestniczyć w wielu zabójstwach. To i wiele więcej będziesz mógł zobaczyć w filmie dokumentalnym Alberto Arnauta Estrady.

Data premiery

Premiera odbędzie się 8 grudnia na platformie cyfrowej .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź