Torneos Higuita fot Instagram

Torneos ogłasza prace nad biografią René Higuita


Będzie to trzecia po Apache, la vida de Carlos Tévez (Apache: Historia Carlosa Teveza) i niedawnej premierze Contigo Capitán (Walka o sprawiedliwość: Sprawa Paolo Guerrero), biografia argentyńskiej firmy


ogłosił podpisanie umowy z kultowym kolumbijskim bramkarzem na produkcję serialu o jego życiu.

jest jednym z najbardziej lubianych sportowców w Kolumbii i jesteśmy dumni, że ufa nam, że opowiemy historię tak potężną i fantastyczną jak jego” – powiedział Leonardo De Pinto, dyrektor regionalny ds. treści turniejowych. „Ten rodzaj treści jest tym, co charakteryzuje biografie, które rozwijamy w ”.

„Ponadto jesteśmy bardzo podekscytowani sfinalizowaniem tej umowy po niedawnym otwarciu naszych biur i studiów w Kolumbii. Jest to dowód naszego zaangażowania w rozwój kolumbijskiego przemysłu audiowizualnego i wartości, jaką wnosimy do tego kraju”, zapewnił Leonardo De Pinto, regionalny dyrektor ds. treści Torneos

Z kolei René Higuita zapewniał: „Tak jak urzekła mnie propozycja Torneos, tak bez wątpienia ten podbije publiczność, bo pozwoli im odkryć nieznane dotąd aspekty mojego życia”.

Dzięki tej nowej serii Torneos dodaje swoją kolejną serię i nadal pozostaje jednym z głównych producentów biografii sportowych w regionie. Firma wyprodukowała Apache, la vida de Carlos Tévez (Apache: Historia Carlosa Teveza) i niedawną premierę Contigo Capitán (Walka o sprawiedliwość: Sprawa Paolo Guerrero), która opowiada historię sprawy dopingowej piłkarza Paolo Guerrero.

Torneos był także współproducentem swojego pierwszego w tym roku filmu, Pensamiento lateral, z udziałem Itziar Ituño, aktorki z La Casa de papel.

René Higuita jest jednym z największych propagatorów kolumbijskiej piłki nożnej i był jednym z pierwszych bramkarzy w historii, którzy wykonywali rzuty karne i rzuty wolne. Jako zawodnik rozpoczął karierę w Millonarios w 1985 roku, a później został przeniesiony do Atlético Nacional, klubu, w którym brał udział w dwóch cyklach (1986-1991 i 1992-1997) i z którym zdobył pięć tytułów, z Copa Libertadores 1989 jako maksymalne osiągnięcie. Grał także między innymi w Real Valladolid (Hiszpania), Tiburones Rojos (Meksyk), Independiente Medellín, Real Cartagena i Deportivo Pereira. Z kolumbijską drużyną narodową brał udział w pięciu edycjach Copa América i grał na Mistrzostwach Świata w 1990 roku we Włoszech. Jest pamiętany za uwiecznienie gry „El Escorpión”, uważanej przez FIFA za najlepszą w historii futbolu. Poza sportem Higuita ma bardzo silną historię na poziomie osobistym.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź