Shakira konfrontuje się z hiszpańskim Skarbem Państwa i oskarża go o naruszenie jej prywatności


broni się przed oskarżeniami o oszustwa podatkowe stawiane przez hiszpańską agencję podatkową. Oto co powiedziała


przerwała ciszę i opowiedziała o śledztwie przeciwko niej w sprawie oszustw podatkowych. 

W liście, do którego EFE miało dostęp, prawnicy Shakiry oskarżają Skarb Państwa o zorganizowanie „kampanii medialnej” mającej na celu zmuszenie jej przedstawiciela do przyznania się do winy i pogodzenia się z zarzutami. 

Na obronę Urząd Podatkowy podjął działania windykacyjne i z intencjami skierowanymi do osób trzecich. 

Zgodnie z powyższym, celem ciągłych oskarżeń było „instrumentalizowanie” artystki do „przykładowych celów dla pozostałych hiszpańskich podatników” i w tym celu dokonywali „nietypowych działań” w śledztwie. 

Później twierdzą, że Ministerstwo Skarbu uciekło się do „środków naruszających prawo do prywatności”, takich jak prośby centrów medycznych o uzyskanie zastrzeżonych informacji, takich jak wizyty i wyniki badań, aby wykazać, że w latach 2012-2014 mieszkała w Hiszpanii. 

Wspomniane oświadczenie podkreśla również, że jest artystką o „renomowanym prestiżu, z długą międzynarodową karierą”. 

Wychodząc od tego, stwierdzają, że jej międzynarodowe zobowiązania, w tym światowe trasy koncertowe i udział w programach telewizyjnych, zmusiły ją do ciągłego opuszczania Hiszpanii i przyjęcia wędrownego stylu życia, którego nie porzuciła aż do 2014 roku. 

„Skrupulatnie wypełniła wszystkie swoje zobowiązania podatkowe na wielu terytoriach, z którymi miała stosunki zawodowe” – czytamy w notatce. 

„Nie idąc daleko, w Stanach Zjednoczonych zapłaciła podatki federalne i stanowe odpowiadające dochodom uzyskanym z udziału w programie The Voice w latach 2012-2014. Zapłaciła podatki na całym świecie na kwotę przekraczającą 104 miliony euro (raty, odsetki, dopłaty i sankcje) – kontynuuje. 

Na koniec obrona zapewnia, że ​​w pełni ufa sprawiedliwości i możliwości udowodnienia niewinności Shakiry.

Z tego też powodu, Shakira obecnie planuje przeprowadzkę do Miami, co zostało już ustalone z byłym partnerem i ojcem jej dzieci.

Udostępnij
Sprawdź także  Spotify usuwa „Safaera” z Bad Bunny co denerwuje fanów

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź