Jak ubierają się mężczyźni w Hiszpanii? – inspiracje dla Panów


to kraj, który słynie nie tylko z pięknej architektury, wyjątkowej historii, tańca flamenco, ale również i mody. Hiszpanie mają własny styl i nie boją się eksperymentować z modą. Jak ubierają się mężczyźni w Hiszpanii?

Czym się charakteryzuje hiszpański styl?

Hiszpański styl ubierania kojarzy się przede wszystkim z kolorami, latem oraz wakacjami. Jednak mieszkańcy tego słonecznego kraju ubierają się modnie niezależnie od pory roku. Czym charakteryzuje się hiszpański styl? To przede wszystkim niezwykle umiejętne połączenie elementów tradycyjnego ubioru z nowoczesnością. Znajdzie się tu miejsce zarówno na klasykę, minimalizm, jak i awangardowe stylizacje, obok których nie można przejść obojętnie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w Madrycie odbywają się imprezy modowe m.in. Fashion Week. Podczas tego prestiżowego wydarzenia swoje kolekcje pokazują najsłynniejsi projektanci na świecie m.in. Balenciaga czy Agatha Ruiz de la Prada. To, co pojawi się na wybiegu, ma niezwykły wpływ na trendy, które później znajdują odzwierciedlenie w modzie ulicznej.

Jak ubierają się mężczyźni w Hiszpanii?

W Hiszpanii, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, noszą głównie espadryle. Ten rodzaj obuwia jest znany pod nazwą „alpagratas” i idealnie wpisuje się w styl casual.

Hiszpanie stawiają przede wszystkim na ubrania, wykonane z naturalnych tkanin. Dominuje bawełna, len oraz wełna. Najważniejsze, aby tkaniny były przewiewne i dobrze absorbowały wilgoć. Wynika to przede wszystkim ze względów klimatycznych, jak i praktycznych.

Nie można nie wspomnieć o tradycyjnym stroju flamenco. Jako że w tym tańcu króluje kobieta, a mężczyzna jest jej towarzyszem, ubiór panów nawiązuje do stroju ich partnerki. Składa się ze spodni z dekoracyjnymi rozszerzeniami od poziomu kolan w postaci falban. Do tego biała koszula, na którą zakłada się obcisłą kamizelkę. Natomiast dodatkiem do stroju są męskie buty na szerokim obcasie w czarnym kolorze. Co ważne, obcas jest wyższy niż w przypadku obuwia garniturowego.

Sprawdź także  Sprawdzone sposoby na prasowanie firanek

Moda hiszpańska jest związana ze stylem smart casual, będący połączeniem elegancji i wygody. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się również w Polsce. Męski smart casual doskonale sprawdzi się podczas komponowania stroju do pracy w biurze, o ile w Twojej firmie nie panują rygorystyczne zasady ubioru. Zestawy smart casual będą także odpowiednie na randkę z ukochaną, spotkanie ze znajomymi, jak i letni spacer.

Czy hiszpański styl odnajdzie się w modzie polskiej?

Hiszpańska moda jest pełna kolorów. Nie można odmówić jej temperamentu. W modzie codziennej dominują intensywne kolory oraz nietuzinkowe kombinacje materiałów, co sprawia, że styl hiszpański się wyróżnia. Z krajem tym niewątpliwie kojarzy się czerwień, która doskonale sprawdzi się w dodatkach do granatowego garnituru. Warto wybrać krawat i poszewkę w tej ognistej barwie. Taki akcent kolorystyczny to niezwykle ciekawe dopełnienie całości. Polacy jeszcze nie są na tyle odważni, aby tworzyć stylizacje pełne kolorów, ale panowie coraz chętniej zaczynają wprowadzać barwy do outfitów. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć na blog o modzie, pełnym modowych wskazówek i stylizacji.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź