Christian Chávez wyjawia Yordiemu Rosado, jak wyszedł z ukrycia


„Dziś zdałem sobie sprawę, że wolność bycia sobą jest prawem, z którym się rodzisz” – powiedział Christian Chávez


Życie Christiana Cháveza nie było łatwe, ponieważ musiał stawić czoła różnym wyzwaniom, jakie stawiało przed nim życie. Był nadpobudliwym dzieckiem, które stało się młodym mężczyzną z atakami lęku, problem ten nasilił się, gdy jego popularność wzrosła wraz z telenowelą „”.

Podczas wywiadu, którego udzielił , otworzył swoje serce i opowiedział o konfliktach emocjonalnych, których doświadczał i które prowadził równolegle z karierą artystyczną, gdzie szantażowano go publikacją zdjęć z jego ślubu w Kanadzie w momencie, kiedy nie wyszedł jeszcze publicznie z ukrycia. Opowiedział także o tym, jak zaczął się jego problem z uzależnieniem, o odrzuceniu przez matkę homoseksualizmu, a także wyjaśnił wątpliwości, czy dojdzie do ponownego spotkania z „Jestem samotną osobą, jestem żartownisiem, to sposób na ochronę siebie, nagle ludzie mnie widzą i mówią: na pewno masz wielu przyjaciół, ale nie, to ekran” – oświadczył.

Skomentował, że istnieje wiele błędnych informacji dotyczących zdrowia psychicznego, a kiedy jego rodzice zdali sobie sprawę, że jest nadpobudliwy, zabrali go do kliniki behawioralnej, gdzie zdali sobie sprawę, że ma coś, co nazywa się plamami niedojrzałości. To było, gdy miał 12 lat, kiedy jego poczucie odpowiedzialności nie było zbyt jasne, kiedy poproszono go o zadanie w szkole, które go nie obchodziło, więc poprosili go, aby przez rok przyjmował lekarstwa, które go bardzo otępiało. „Nigdy nie widziałem przemocy w mojej rodzinie, miałem różne terapie, chodziłem do różnych psychiatrów, psychologów, mieszkaliśmy w Del Valle, a później w Coyoacán. Oni (moi rodzice) robili wszystko, abym wyzdrowiał”.


Uzależnienia

Kiedy wszedł do telenoweli „Clase 406”, nie palił papierosów ani nie palił marihuany. Przypomniał sobie, że pewnego razu w domu producenta Pedro Damiána, kiedy program się kończył, „toczyli churro, piłem alkohol, zaciągnąłem się i zwymiotowałem, miałem złą podróż, to nie było dla mnie”. Wspominał, że problem pojawił się, gdy zaczął „ / ”, ponieważ zaczął mieć problemy lękowe, a jego seksualność spowodowała wiele problemów psychicznych, które spadły jak lawina, później nie wiedział, jak to kontrolować. „Wziąłem ślub jeszcze przed rozpoczęciem telenoweli, nie wiedziałem, że stanie się ona takim fenomenem, jakim się stała. Pamiętam, że w Miami zaczęły się ataki paniki, zabrali mnie do lekarza, bo chcieli, żebym dalej pracował, podróżował, wypełniał zobowiązania”.

Sprawdź także  Christian Chávez reaguje na oskarżenie o zakażenie wirusem HIV

Za każdym razem, gdy pytali go, czy lubi dziewczyny, niepokoiło go to, ponieważ był już w formalnym związku i nie chciał kłamać, dlatego nigdy nie poszedł z żadną kobietą na żadną randkę ani na czerwony dywan. W obliczu tych problemów częściej palił marihuanę, a gdy stawał się coraz bardziej znany, spotykał się z innymi typami ludzi, którzy proponowali mu innego rodzaju narkotyki. „Zaczynasz być bardzo sławny. Chodzisz na inne imprezy, proponują ci kokainę, odpad, jesteś młody, w momencie kiedy chcesz czegoś spróbować…, poczuć, uciec, nie ma innego słowa, nie chciałem być tam i uciec”. Zawsze chciał być w miejscu takim jak , ale na początku nie cieszyło go to w pełni z powodu niepokoju i lęku, co się stanie, gdy ludzie zdadzą sobie sprawę, kim naprawdę jest, nie wiedział, czy inni go pokochają czy znienawidzą.

Szantaż

Martwiło go to, że praktycznie zmuszono go do wyjścia z szafy, kiedy nie był na to gotowy, 17 lat temu. „Obecnie jest to uważane za prawie naruszenie, to jak wkroczenie w twoją prywatność i narażenie na coś, na co psychicznie nie jesteś gotowy, mówiąc: to jest ten facet. Nie byłem gotowy na to, co nadchodzi, miałem 23 lata, nie było tego, nie miałem odniesienia w Ameryce Łacińskiej, Ricky nie wydał ujawnił się jeszcze”. Partner Christiana, z którym się ożenił, był tym, który układał włosy dziewczynom z RBD i jemu, więc kiedy wyjeżdżali w trasę, on też jechał z całym zespołem.

„Kiedy jesteśmy u szczytu RBD, Pedro Damián rozmawia ze mną i mówi: wzięliście ślub? Jest portal internetowy i żądają od Televisy dużej kwoty, żeby nie publikować zdjęć”. Od razu udał się do domu producenta i opowiedział mu o sytuacji oraz zapytał, czego Chávez chciałby najbardziej, więc napisał oświadczenie, które zostało opublikowane w internecie, gdzie ujawnił publicznie swoją orientację seksualną. „Zajęło mi to dwie lub trzy godziny, nie mogłem nawet użyć słowa 'gej’, to było dla mnie bardzo skomplikowane, rozmawiałem z każdym z RBD, ponieważ to była grupa, napisałem to, a potem Pedro to przesłał dalej.”

Sprawdź także  Verónica Castro: ciekawe fakty, których nie znałeś

Odrzucenie w rodzinie

Pamięta, że ​​dwa razy wychodził z ukrycia: za drugim razem wszyscy dowiedzieli się o jego orientacji, ale za pierwszym razem przeszedł to z rodziną lata wcześniej. „Mama wyrzuciła mnie z domu, powiedziała, że ​​umrę na AIDS, że Bóg tak nie chce, była bardzo religijna. Ojciec był w szoku, myślał, że to taka moda, ale później moja mama rozmawiała ze mną, prosząc abym wrócił. Mój tata powiedział mi coś, co z czasem mnie zraniło: nie pokazuj tego, nie przyprowadzaj tu nikogo. Oczywiście był to 10-letni proces, w którym zaczęli rozumieć, wtedy powiedział mi: czy jesteś świadomy, że twoja kariera się skończyła, jesteś na to przygotowany”.

Mimo to Christian Chávez wolał czuć się swobodnie i nie ukrywać, jaki jest naprawdę, bo o wspomnianych zdjęciach z jego ślubu mogliby powiedzieć, że to fotomontaże albo część serii, ale zawsze chciał mówić prawdę. „Ile kosztuje moja wolność? Ponieważ widzę wielu piosenkarzy, ów, powiedziałem: jak daleko bym się posunął, gdybym odmówił? Ale dziś zdaję sobie sprawę, że wolność bycia sobą jest prawem, z którym się rodzisz”.


RBD

Jeśli chodzi o RBD, bolało, że wylądowali na ostatnim koncercie w Hiszpanii i nie pożegnali się w Meksyku, ich rodzinnym kraju. „To dług, który rani nasze serca, nie wróciliśmy do Meksyku, nie wiem (czy się spotkamy), nie złościmy się, życie prowadzi nas różnymi ścieżkami, nie chcę się ekscytować, nie chcę też ekscytować ludzi, ponieważ czuję, że wtedy rzeczy dzieją się organicznie, kiedy muszą się wydarzyć”.

Potwierdził, że czasami rozmawiali, że mają się spotkać ponownie, ale z jakiegokolwiek powodu już się to tak nie odbywa. Potwierdził również, że pomimo wszystkich wstrząsów w jego życiu, wszystko było tego warte. „Oczywiście było warto, zwłaszcza teraz, gdy mam 39 lat a ktoś podchodzi do ciebie i (wiedząc, kim byłeś) mówi, że byłeś częścią czyjegoś okresu dojrzewania i dzieciństwa, wow”.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź