Latin Grammy 2023 fot. latingrammy_com

Rauw Alejandro, Sebastian Yatra i inni wystąpią na gali Latin Grammy 2022


23. doroczne mają się odbyć w listopadzie


, i Sebastián Yatra wystąpią na Latin Grammy Awards, jak ogłosiła w poniedziałek (17 października) Latin Recording Academy. Do pierwszej grupy potwierdzonych artystów należy również Osoba Roku 2022, .

Wszyscy są nominowani do 23. dorocznej edycji Awards, która odbędzie się 17 listopada w Michelob Ultra Arena w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas.

Alejandro, który był nominowany do tytułu najlepszego nowego artysty 2020 roku i wygrał swój pierwszy złoty gramofon w zeszłym roku, ma w tym roku osiem nominacji, w tym nagranie roku i piosenka roku dla odpowiednio „Te Felicito” z Shakirą i „Agua” z Daddy Yankee i Nile Rodgers. Yatra, wcześniej nominowany do Grammy i dziewięciu Latin Grammy, jest w tym roku czterokrotnie nominowany, w tym za album roku dla Dharmy i piosenkę roku dla „Tacones Rojos”. , zdobywcy Grammy i sześciu Latin Grammy, są tym razem nominowani do najlepszego popowego albumu wokalnego dla Clichés; a zwycięzca Latin Grammy jest nominowane do najlepszego albumu z muzyką bandy dla Abeji Reiny.

Tymczasem Marco Antonio Solís został uhonorowany pięcioma Latin Grammy i nominowany do sześciu Grammy, a w tym roku został uznany Osobą Roku 2022 przez Latin Recording Academy.

23. doroczna edycja Latin Grammy Awards będzie transmitowana na żywo w Univision w czwartek, 17 listopada 2022 r.

Latin Grammy Premiere, ceremonia nie transmitowana przez telewizję, podczas której ogłaszani są zwycięzcy w większości kategorii, odbędzie się przed transmisją. Dodatkowe szczegóły dotyczące tej ceremonii zostaną ogłoszone wkrótce.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź