Feria fot. Netflix

Powód, dla którego odwołano 'Feria: La luz más oscura’


Feria: Najciemniejsze światło znalazło się w tym roku na został przedstawiony jako świetna, trzymająca w napięciu historia, która miała zafascynować publiczność. Została jednak odwołana po pierwszym sezonie


Na początku tego roku  zdecydował się postawić na nowe oryginalne treści z Hiszpanii. Po kilku sukcesach z tym europejskim krajem wierzył, że Feria: Najciemniejsze światło będzie kolejnym wielkim sukcesem. Jednak nie poszło zgodnie z planem, a zakończyła się po uruchomieniu jednego sezonu.

Feria: Najciemniejsze światło i powód anulowania

Akcja rozgrywa się w Zahara de la Sierra, słynnym mieście, które stało się jarmarkiem . Ciche miejsce, w którym dochodzi do incydentu, który nie ma żadnego wyjaśnienia: 23 osoby zostają znalezione martwe obok starej kopalni, co wydaje się być rytuałem religijnym. Tak zaczyna się hiszpańska , która wydawała się mieć wspaniałą przyszłość na  Netflixie, ale została anulowana .


Feria: Najciemniejsze światło

Głównymi podejrzanymi w tej tragedii są rodzice Evy i Sofíi, a tych dwoje młodych ludzi, którzy staje się publicznym wrogiem miasta i ich życie zaczyna być wielką udręką. Za tym projektem stał Carlos Montero, który uważał, że historia dziewczyn jest bardzo silnym wspólnym wątkiem i że może zadziałać idealnie. 

Aby stworzyć ten , zespół postanowił zbadać wszystkie sekty, które doprowadziły do ​​różnych masowych samobójstw w latach 90.: „Cały dyskurs o „Feria” kulcie jest bardzo dobrze udokumentowany”.

Jednak wykonanie skrupulatnej pracy i obsada pełna talentów nie zakończyła się dobrym wynikiem. Po pierwszym sezonie  Netflix  zdecydował, że najlepiej nie odnawiać serii na drugą partię odcinków, dlatego historia i cliffhanger na końcu pozostały nierozwiązane.

Ale dlaczego został odwołany? Według Angeli Cremonte , członka obsady, „seria nie spełniła celów odnowienia”. Po premierze w styczniu, Feria: Najciemniejsze światło udało się na tydzień znaleźć w pierwszej dziesiątce nieanglojęzycznych serii. Szybko zniknęła z radaru publiczności, więc bardzo niewiele osób ją widziało, co doprowadziło do anulowania.    

Udostępnij

Zostaw odpowiedź